• 2011-12-30

Amador od stycznia w kinach

Od 20 stycznia 2012 roku na ekranach polskich kin będzie można oglądać najnowszy film hiszpańskiego reżysera Fernanda León de Aranoa pt. Amador.

Amador, reż. Fernando León de Aranoa (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Amador, reż. Fernando León de Aranoa (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Nowe dzieło reżysera Księżniczek i wielokrotnie nagradzanych Poniedziałków w słońcu podejmuje temat ludzkich podobieństw, które mogą wystąpić niezależnie od wieku, narodowości i statusu społecznego.

Amador to film o losie imigrantki, pracującej w Hiszpanii. Marcela mieszka na obrzeżach Madrytu ze swoim chłopakiem Nelsonem, który zarabia na ich życie sprzedając kwiaty. Sfrustrowana niewygórowanymi ambicjami Nelsona, postanawia go zostawić. Wtedy odkrywa, że jest w ciąży. Informacje o niej zachowuje dla siebie.

Jest zmuszona do podjęcia pracy, aby wesprzeć domowy budżet a decyzję o odejściu od Nelsona odkłada na później. Rozpoczyna pracę jako opiekunka starego i przykutego do łóżka Amadora, podczas gdy jego rodzina wyjeżdża na wakacje. Na początku ich relacja jest szorstka i sucha, ale zacieśnia się, kiedy poznają swoje głęboko skrywane tajemnice. To podświadome porozumienie dwóch osób dotkniętych zupełnie innym rodzajem samotności staje się coraz silniejsze.

Amador
Hiszpania 2010
Scenariusz i reżyseria: Fernando León de Aranoa
Występują m.in.: Magaly Solier, Celso Bugallo, Pietro Sibille

W kinach od 20 stycznia 2012 r.

Dodaj komentarz