• 2011-12-29

Siekiera! – Tańce polskie w tonacji punk

Od 13 do 15 stycznia 2012 r. w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie będzie można obejrzeć spektakl Siekiera! Tańce polskie w tonacji punk.

Siekiera, fot. Grzegorz Ziemiański (źródło: materiał prasowy)

Siekiera, fot. Grzegorz Ziemiański (źródło: materiał prasowy)

Punkowy koncert teatralny Łukasza Czuja jest opowieścią o Polsce widzianej oczami pełnego buntu zespołu punkowego (w roli charyzmatycznego wokalisty Tomasz Mars).

Kontestacja wolności w bezdusznym systemie i komentarz do relacji jednostka-społeczeństwo, oparte na piosenkach polskiego podziemia muzycznego z lat 80. i 90., to wszystko składa się na opowieść o Polsce, zmaganiu się z nią, o ceremoniach zapisanych w muzyce punkowej i tańcach tworzących wspólnotę.

Reżyser, wykorzystując prostą scenografię, głośno podaną muzykę takich zespołów jak: Dezerter, WC, Variete, Kult czy Siekiera, grę świateł i wielkoekranowe wizualizacje, opowiada o teraźniejszości, gestach i rytuałach, o rytmach i riffach, które w nas tkwią; mówi też o buncie, potrzebie wolności, nienawiści do establishmentu i ciemnych zakamarkach naszej polskiej duszy.

Spektakl-koncert Czuja mówi trafnie o meandrach polskiego buntu. Bez nostalgii.

/Łukasz Drewniak, Dziennik Gazeta Prawna/

Czas trwania: 90 minut

Reżyseria: Łukasz Czuj, Kostiumy, przestrzeń: Elżbieta Rokita, Kierownictwo muzyczne: Aleksander Brzeziński, Wokal: Tomasz Mars, Klawisze, chórki: Aleksander Brzeziński, Gitara elektryczna, chórki: Paweł Nawrocki, Bas, chórki: Marek Henryk Mars, Perkusja, chórki: Damian Mielec

13-15 stycznia 2011 r.
Łaźnia Nowa
os. Szkolne 25
Kraków

Dodaj komentarz