• 2011-12-28

Paweł Kwaśniewski: Między Słońcem a Słońcem tak ciasno

7 stycznia 2012 r. o godz. 17.30 w przestrzeni Active Space Galerii Sztuki Najnowszej w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się performance Pawła Kwaśniewskiego pod tytułem: Między Słońcem a Słońcem tak ciasno.

Paweł Kwaśniewski: Między Słońcem a Słońcem tak ciasno (źródło: materiały prasowe Galerii Sztuki Najnowszej w Gorzowie Wlkp.)

Paweł Kwaśniewski: Między Słońcem a Słońcem tak ciasno (źródło: materiały prasowe Galerii Sztuki Najnowszej w Gorzowie Wlkp.)

Między słońcem a słońcem wciąż ciasno… Wciąż… No, właśnie. A przecież fizycy, filozofowie twierdzą, że wszechświat się rozszerza … Wystarczająco długo buszuję po świecie, by mieć świadomość, że to prawda troszkę rozmydlona. Dla mnie. Dlatego uprawiam performance. Bo mi ciasno. – Paweł Kwaśniewski

Paweł Kwaśniewski (ur. 14 lipca 1963 r. w Warszawie) – polski artysta współczesny, performer, producent telewizyjny i filmowy.

Ukończył studia na Wydziale Filozofii Akademii Teologii Katolickiej (obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) w Warszawie. Debiutował w 1984. Twórca ponad 300 spektakli performance pokazywanych w galeriach, centrach sztuki i muzeach w ponad 60 państwach świata.

W swoich spektaklach łączy ironiczne podejście do świata z brutalnym traktowaniem siebie i swojego ciała. Od lat prowadzi akcję wyprzedaży centymetrów kwadratowych swojego ciała, które wycina ze swojego przedramienia.

Wykładowca na uczelniach artystycznych w Polsce, Finlandii, Irlandii, Islandii, Białorusi. Od 1994 pracował jako dziennikarz śledczy w Dziale Reportażu Gazety Wyborczej. Prowadził nocne audycje radiowe w Radiu Dla Ciebie oraz w Trójce. Autor felietonów w CKM, She, Cosmopolitan, Dziecko. Autor książki Tańcząca z butami. Autor ponad 100 teledysków w tym prawie 50 dla niezależnych zespołów muzycznych Białorusi.

Kurator Galerii Sztuki Najnowszej: Romuald Kutera

Między Słońcem a Słońcem tak ciasno
Paweł Kwaśniewski
7 stycznia 2012 r., godz. 17.30
Active Space
Galeria Sztuki Najnowszej
Miejski Ośrodek Sztuki
ul. Pomorska 73
Gorzów Wielkopolski

Dodaj komentarz