• 2011-12-28

Medea w Teatrze w Blokowisku

23 stycznia 2012 r. o godzinie 19.00 na deskach gdańskiego Teatru w Blokowisku wystąpi Julia Wyszyńska w spektaklu Medea.

Julia Wyszyńska w spektaklu "Medea" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Julia Wyszyńska w spektaklu "Medea" (źródło: materiały prasowe organizatora)

(…) To, co zrobiła Julia Wyszyńska w monodramie Medea, wykraczało poza teatralne doświadczenia większości widzów. Bez skrępowania, w poczuciu szarżowania werbalnego i cielesnego, w bezpośrednim kontakcie z widownią, aktorka warszawskiego Laboratorium Dramatu prowadziła widza przez własne cierpienie, nie oszczędzając ani spektatora, ani siebie.

To niezwykłe uczucie doświadczania na przemian uczuć wysokich i prostych, nagłe zmiany śmiechu we wzruszenie, poczucie uczestniczenia w dramacie i jednocześnie farsie, nieustanne, niby pozorne naruszanie prywatności i akceptowanie czyjegoś terytorium, spoufalanie i nabieranie dystansu, to skrótowy opis adaptacji scenicznej Medei.

Julia Wyszyńska dała popis aktorskiej sztuki uwodzenia widza i doprowadzenia go do wzruszenia.
Katarzyna Wysocka, Gazeta Świętojańska

Julia Wyszyńska jest laureatką prestiżowych nagród: Grand Prix – na Ogólnopolskim Przeglądzie  Monodramu Współczesnego w Warszawie  oraz Nagroda Prezydenta Miasta Gdańsk na II Festiwalu Monodramu Monoblok w Gdańsku.

Autorka tekstu: Magdalena Marciniak
Reżyseria: Ewelina Marciniak
Występuje: Julia Wyszyńska

23 stycznia 2012 r. godz. 19.00
Plama Gdański Archipelag Kultury
Ul. Pilotów 11
Gdańsk

Dodaj komentarz