• 2011-12-27

Kobieta we wnętrzu Aldony Zając

Od 21 grudnia 2011 roku w warszawskiej galerii Schody na Nowym Świecie można oglądać wystawę prac Aldony Zając Kobieta we wnętrzu.

Aldona Zając "Czerwone wino" (źródło: materiały prasowe Galerii)

Aldona Zając "Czerwone wino" (źródło: materiały prasowe Galerii)

W Galerii Schody na Nowym Świecie w Warszawie możemy spodziewać się wystawy wyjątkowej. Zbiór zaprezentowanych prac to efekt spostrzeżeń, wynikających z wielu przemyśleń artystki z ostatnich lat. Aldona Zając, autorka wystawy jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Grafiki Warsztatowej u Prof. Jerzego Grabarczyka. Obecnie tworzy w Łowiczu.

Jej obecne prace to studium postaci kobiety. Kobiety we wnętrzu to wulkan emocji, wyrażający się w kolorze, żywotnej formie, ekspresji kontrastów i bardzo bogatej fakturze nakładania farb. Obrazy emanują energią i emocjami. Prace nasycone są skrajnością nastrojów – zazdrość i miłość, szczerość, odwaga łączy się z zadumą i intymnością – wywołując niezwykłe emocje u odbiorcy. Są to prace pełne ekspresji, zakorzenione w tańcu i muzyce, czasem pojawiają się w nich śmiałe akcenty barwne oraz silne, zdecydowane kontury kształtu, ale nie niszczy to harmonii, lecz podkreśla to, co istotne i pobudza wyobraźnię. Króluje tu tajemnica, wdzięk i czysta kobiecość, która nie pozwala na bezkrytyczne przejście obok. Tak malowanych obrazów, tak kładzionej farby i takiej emocji nie można przeoczyć.

Galeria Schody
ul. Nowy Świat 39
Warszawa

Dodaj komentarz