• 2011-12-27

Dla Was w ms2

Od 13 stycznia 2012 r. do 22 kwietnia 2012 r. w galerii ms2 w Łodzi potrwa wystawa pod tytułem Dla Was. Wernisaż: 13 stycznia, godz. 18.00.

Monica Bonvicini NOT FOR YOU, 2006. (źródło: dzięki uprzejmości Muzeum Sztuki w Łodzi)

Monica Bonvicini NOT FOR YOU, 2006. (źródło: dzięki uprzejmości Muzeum Sztuki w Łodzi)

Wystawa Dla Was rozwija się w kontrapunkcie do pracy Not for you Monici Bonvicini, stanowiącej jednocześnie kluczowy element tej prezentacji.

Praca Bonvicini mimo swojej atrakcyjnej formy konfrontuje widzów z wieloznaczną odmową, stając się przewrotnym zaproszeniem do zmierzenia się z doświadczeniem sztuki współczesnej.

Prezentowane dzieła, nabyte do kolekcji Muzeum Sztuki w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowe Kolekcje Sztuki Współczesnej, stanowią uzupełnienie ekspozycji stałej Kolekcja Sztuki XX i XXI w.

Dzięki temu widzom zostaje zaoferowane uczestnictwo w najbardziej aktualnych strategiach, za pomocą których artyści odpowiadają, przepracowują i angażują się w przekształcenia życia— uczestnictwo w starciach, odwróceniach i nadziejach współczesnej sztuki.

Lista artystów:

Monica Bonvicini, Angelika Fojtuch, Tamás Kaszás, Zofia Kulik, Grigor Khatchatrian, Adrian Paci, Ewa Partum,  Ali Kazma, Mladen Stilinović, Janek Simon, Paulina Ołowska, Haegue Yang, Thea Djordjadze, Ján Mančuška, Johanna Billing, Teresa Tyszkiewicz, Zoran Todorović, Robert Maciejuk, Katarina Zdjelar.

Kuratorzy: Jarosław Lubiak, Maria Morzuch

Dla Was
13 stycznia – 22 kwietnia 2012 r.
ms2
Muzeum Sztuki w Łodzi
ul. Ogrodowa 19
Łódź

Dodaj komentarz