Marco Castoldi: Chleb, tajemnica, władza, cud. W hołdzie ukochanej Warszawie

9 stycznia 2012 r. o godz. 18.00 w  Starej Galerii ZPAF w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Marco Castoldiego pt. Chleb, tajemnica, władza, cud. W hołdzie ukochanej Warszawie. Ekspozycja będzie czynna do 3 lutego 2012 r.

Marco Castoldi - Chleb, tajemnica, władza, cud. W hołdzie ukochanej Warszawie (źródło: materiały prasowe Starej GaleriI ZPAF)

Marco Castoldi - Chleb, tajemnica, władza, cud. W hołdzie ukochanej Warszawie (źródło: materiały prasowe Starej GaleriI ZPAF)

W ramach wystawy zaprezentowanych zostanie 36 czarno-białych fotografii powstałych w ciągu ostatnich trzech lat w różnych miejscach Europy.

Castoldi w fotografii koncentruje się na relacji między światem wewnętrznym a zewnętrznym. Autor w procesie tworzenia przygląda się z uwagą otaczającemu krajobrazowi, przysłuchuje się własnym emocjom, obserwuje rezonans pomiędzy tymi światami.

W stanie kontemplacji powstaje obraz fotograficzny. Fotografia zatem nie stanowi jedynie środka do utrwalenia chwili, lecz dzięki procesowi uobecniania daje możliwość przeżycia w pełni świadomie danej chwili oraz doświadczenia głębokiej relacji z otaczającym światem.

Marco Castoldi- ur. 1982 w Mediolanie. Pokazywał swoje prace na kilku wystawach indywidualnych oraz zbiorowych we Włoszech. Laureat konkursów fotograficznych międzynarodowych oraz włoskich.

Kurator wystawy: Jagna Olejnikowska

Marco Castoldi
Chleb, tajemnica, władza, cud. W hołdzie ukochanej Warszawie
9 stycznia- 3 lutego 2012 r.
Stara Galeria ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa

Dodaj komentarz