• 2011-12-20

Disney on Ice: Księżniczki i Herosi w Warszawie

Od 24 do 26 lutego 2012 r. w Warszawie odbędą się przedstawienia Księżniczki i Herosi z cyklu Disney on Ice.

Przedstawienie Disney on Ice: Księżniczki i Herosi (źródło: materiał prasowy Alter Art)

Przedstawienie Disney on Ice: Księżniczki i Herosi (źródło: materiał prasowy Alter Art)

Disney on Ice: Księżniczki i Herosi, baśniowe widowisko o spełniających się marzeniach, jest już coraz bliżej Warszawy. Księżniczki i Herosi jest kolejnym z listy słynnych na całym świecie przedstawień z cyklu Disney on Ice.

Tym razem, na lód przeniesiono historie ośmiu księżniczek Disneya: Królewny Śnieżki, Śpiącej Królewny – Aurory, Kopciuszka, Belli, Arielki, Dżasminy, Tiany, Roszpunki oraz towarzyszących im dzielnych herosów.

Na warszawskim Torwarze już wkrótce zagoszczą najbardziej znane gwiazdy filmów Disneya: przebojowa Roszpunka i awanturnik Flynn, przedsiębiorcza Tiana i książę Naveen, sprytna córka sułtana Dżasmina i złodziej o złotym sercu – Aladyn, piękna Bella i nieokrzesany Bestia, Kopciuszek, Ariel, Śpiąca Królewna, Królewna Śnieżka i zakochani w nich królewicze.

Ponieważ rodzina Disneya ciągle się powiększa, prócz bohaterów klasycznych animowanych filmów, jak Królewna Śnieżka, Śpiąca Królewna, czy Kopciuszek, widowisko gości gwiazdy nowych produkcji.

Nowe postaci, jak Roszpunka z nominowanego do Oscara filmu Zaplątani i urocza Tiana z Księżniczki i Żaby sprawiają, że nasze przedstawienia są wciąż na czasie i nigdy nie są takie same – mówi Kenneth Feld, producent przedstawienia.

Oprócz nowych postaci, atrakcją będzie oszałamiająca, bajkowa i pełna niespodzianek scenografia. Jej głównym elementem jest wodospad prawdziwej wody. Organizatorzy mają też w zanadrzu niespodziankę dla widzów, coś, co rozpali, i to dosłownie, ich ciekawość: scenograf Robert Little odtworzył smoka, pojawiającego się w filmie Śpiąca Królewna.

Efekt jest naprawdę imponujący. Little, podobnie, jak autorka kostiumów Ilona Somogyi, ma doświadczenie rodem z Broadwayu – czyli z najbardziej znanych teatrów świata. Na lodzie będzie można podziwiać niezwykłe kreacje autorstwa Somogyi, między innymi rozłożyste suknie księżniczek na balu Kopciuszka inspirowane kosztownymi jajami Fabergé – klejnotami rosyjskich carów.

W Disney On Ice: Księżniczki i Herosi, Dzwoneczek zaprasza publiczność do wspólnej podróży z księżniczkami i herosami Disneya. Podczas widowiska podziwiać można pełną mocy muzykę, migoczące dekoracje i teatralną choreografię, zapewniające niepowtarzalne przeżycia.

24.02.2012 r., godz. 19.00
25.02.2012 r., godz. 11.00, 14.30, 18.00
26.02.2012 r., godz. 10.30, 14.00, 17.30

Hala Torwar
ul. Łazienkowska 6a
Warszawa

Dodaj komentarz