• 2011-12-19

Tychy Press Photo 2012

Do 10 stycznia 2012 roku przyjmowane będą zdjęcia do nowej edycji konkursu Tychy Press Photo organizowanej przez Teatr Mały w Tychach.

Fot. Damian Pula (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Damian Pula (źródło: materiały prasowe organizatora)

W konkursie mogą wziąć udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w tym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z Tychami (czyli mieszkające lub pracujące w dowolnym miejscu), ale w tym ostatnim przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie Tychów. Na konkurs można zgłaszać zdjęcia pojedyncze lub fotoreportaże mieszczące się w szeroko rozumianym pojęciu fotografii prasowej.

Uczestnik konkursu może zgłosić do 20 prac. Maksymalna liczba zdjęć w jednym fotoreportażu to 6 zdjęć. Warto dobrze przemyśleć dobór zdjęć w fotoreportażu, gdyż jurorzy nie będą dokonywać zmian w fotoreportażu (np. wyłączając z niego część zdjęć). Jurorzy mają prawo ocenić zdjęcie z fotoreportażu jako zdjęcie pojedyncze. Minimalny format odbitek to 20 x 30 cm, zalecany 30 x 40 cm. Zdjęcia mogą być czarno-białe lub barwne. Należy dodatkowo dołączyć zdjęcia w postaci cyfrowej (pliki jpg lub tif, 300 dpi).

 

Wszystkie zgłoszone na konkurs zdjęcia muszą być wykonane w 2011 roku. Jedynie wyjątkowo w przypadku fotoreportaży dopuszcza się wykonanie części zdjęć przed 2011 rokiem lub w przyszłym roku, jeśli ze szczególnych względów wymaga tego temat lub sposób realizacji materiału. Jury przyzna nagrody w trzech kategoriach: najlepsza fotografia, najlepszy fotoreportaż, najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach. Jury zastrzega sobie prawo niewyłonienia zwycięzcy i nieprzyznania nagrody w którejś z kategorii, a tym samym prawo innego podziału nagród.

Konkurs jest okazją do przypomnienia wydarzeń minionego roku. Pokazują, co działo się w Tychach i najbliższej okolicy, a także dają wyobrażenie o kierunkach wyjazdów tyszan, gdyż coraz więcej zdjęć zgłaszanych na konkurs pochodzi z egzotycznych krajów. W przypadku zawodowych fotoreporterów powracają ich zdjęcia, których żywot w gazecie jest bardzo krótki. Jest też okazja pokazać ujęcia, które z różnych powodów nie załapały się do druku. Dla osób niezwiązanych z mediami, Tychy Press Photo to szansa skonfrontowania swoich umiejętności z zawodowcami.

Teatr Mały
ul. A. Hlonda 1
Tychy

Dodaj komentarz