• 2011-12-19

The Beatles Nova

5 marca 2012 roku w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu odbędzie się koncert The Bitles Nova.

Ethno Jazz Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ethno Jazz Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert promocyjny najnowszej płyty polsko-brazylijskiego duetu Grażyny Auguścik i Paulinho Garcii The Beatles Nova. To już trzecia ich wspólna płyta. Znalazły się na niej piosenki zespołu The Beatles, w niezwykłych, latynoskich aranżacjach, na gitarę i dwa głosy. W trakcie koncertu oprócz piosenek Beatlesów Grażyna i Paulinho wykonają również inne, najpiękniejsze utwory ze swojego repertuaru

Każda z płyt Grażyny Auguścik jest wydarzeniem artystycznym. Brała udział na wielu festiwalach w USA i na świecie, takich jak: Chicago Jazz Festival, Chicago World Music Festival, Fujitsu Concord Jazz Festival, Ellite Jazz Festival i wielu innych wydarzeniach muzycznych. Jej koncert, z muzyka Chopina, który odbył się w roku 2010 w Millennium Park w Chicago, zgromadził dziesięciotysięczną widownię i uznany został przez Chicago Tribune za jeden z najlepszych koncertów ostatnich trzydziestu lat.

Nasza muzyka z krainy łagodności uspakaja, relaksuje. Jest nareszcie chwila ciszy, o którą coraz trudniej dziś w muzyce – melancholijnie i dobrze. Wydawałoby się, że muzyka brazylijska to przede wszystkim bomba energetyczna z ogniem. Owszem, jest tak w wielu przypadkach. W naszym to energia nasycona słońcem, która leczy.

Synagoga Pod Białym Bocianem
ul. Pawła Włodkowica 7
Wrocław

Dodaj komentarz