• 2011-12-19

Koncert Galowy muzyki Johanna Straussa w trasie

Od 5 do 10 stycznia 2012 r. potrwa trasa koncertowa Strauss Festival Orchestry wykonującej koncert galowy Johanna Straussa. Orkiestra odwiedzi Łódź, Poznań, Warszawę, Gdańsk oraz Kraków.

Plakat promujący koncert galowy muzyki Straussa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat promujący koncert galowy muzyki Straussa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ten jedyny w swoim rodzaju koncert, prezentowany w wielu krajach Europy, zgromadził do tej pory ponad czteromilionową widownię. Teraz mogą do niej dołączyć również polscy melomani.

Strauss Festival Orchestra przedstawi porywającą muzykę epoki Franciszka Józefa I i przeniesie słuchaczy do roztańczonego cesarskiego Wiednia.

Jednocześnie stylizowane układy choreograficzne i wysmakowane kostiumy  prezentowane przez Strauss Festival Ballet Ensemble przekształcą koncert w niezapomniany spektakl. W programie wieczoru znalazły się między innymi tak słynne kompozycje rodziny Straussów jak: uwertury do operetek Baron Cygański i Zemsta Nietoperza, walce  Wiedeńska Krew i Gazetki Poranne, oraz liczne polki, galopy i marsze. Nie zabraknie oczywiście słynnego walca Nad modrym Dunajem i Marsza Radetzkiego.

Koncert Galowy muzyki Johanna Straussa to projekt artystyczny zrealizowany we współpracy z wieloma renomowanymi zespołami muzycznymi całej Europy.
Jego celem jest zaprezentowanie szerokiej publiczności muzyki rodziny Straussów. Koncerty tradycyjnie odbywają się na początku Nowego Roku.

Strauss Festival Orchestra  z ogromnym powodzeniem występowała w najbardziej renomowanych europejskich salach koncertowych, takich jak:  Concertgebouw  w Amsterdamie, Filharmonia w Berlinie, Gewandhaus w Lipsku, Musikhalle w Hamburgu, Auditorium Parco della Musica w Rzymie, Tonhalle w Zurychu, Konserthus w Oslo, Finlandia Hall w Helsinkach, Coliseu dos Recreios w Lizbonie, Gran Teatre del Liceu, Palau de la Música i l’Auditori w Barcelonie, Auditorio Nacional de Música w Madrycie, a także el Palacio Euskalduna w Bilbao.

Tym razem prawie stuosobowy zespół poprowadzi dyrygent Aleksiej Shakura, absolwent  Konserwatorium im Rachmaninowa w Rostowie. Solistką wieczoru będzie Natalia Dmitriewskaja, utalentowana rosyjska śpiewaczka  młodego pokolenia, laureatka Pierwszego Międzynarodowego Konkursu  Śpiewaków Operowych Galiny Wiszniewskiej w 2006 roku.

W ramach trasy koncert odbędzie się w następujących miastach:

5 stycznia 2012 r., Łódź, Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina, godz. 20.00
6 stycznia 2012 r., Poznań, Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, godz. 19.00
8 stycznia 2012 r., Warszawa, Filharmonia Narodowa, godz. 20.00
9 stycznia 2012 r., Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka, godz. 20.00
10 stycznia 2012 r., Kraków, Filharmonia Szymanowskiego w Krakowie, godz.20.00

Strauss Festival Orchestra
5-10 stycznia 2012 r.

Dodaj komentarz