Digitalizacja Biblioteki cyfrowe, Systemu Zarządzania, Obsługi oraz Kryteria Oceny

11 stycznia 2012 r. o godzinie 10.00 w warszawskim Centrum Promocji Informatyki rozpocznie się seminarium z cyklu Digitalizacja Biblioteki cyfrowe, Systemu Zarządzania, Obsługi oraz Kryteria Oceny.

Biblioteka cyfrowa to usługa internetowa umożliwiająca udostępnianie w sieci publikacji cyfrowych takich jak czasopisma elektroniczne lub e-booki, a także zdigitalizowanych, tradycyjnych publikacji papierowych, takich jak czasopisma, książki, mapy, zdjęcia itp.

Podczas 18. edycji seminarium starannie dobrana grupa prelegentów opowie, jak tworzy się biblioteki cyfrowe. Omówione zostaną zasady gromadzenia i uzupełniania danych oraz jakie są kierunki rozwoju bibliotek XXI wieku. Uczestnicy będą mieli możliwość dowiedzieć się jakie są następstwa rozwoju technologii cyfrowych oraz jakie będą przyszłe kierunki ich rozwoju.

Centrum Promocji Informatyki ma historię tak długą, jak długi jest czas rozwoju branży teleinformatycznej. W 1987 roku (jako Klub Użytkowników Mikrokomputerów Profesjonalnych) zorganizowało pierwszą w Polsce konferencję dotyczącą profesjonalnych zastosować PC i od tej pory, nieustająco jest to jedna z wiodących firm, na rynku szkoleń i promocji teleinformatyki.

11 stycznia 2012 r. godz. 10.00
Centrum Promocji Informatyki
Warszawa

Dodaj komentarz