• 2011-12-17

Szalone nożyczki w Teatrze Powszechnym w Łodzi

Do 19 grudnia 2011 r. w Teatrze Powszechnym w Łodzi będzie można oglądać spektakl Paula Pörtnera Szalone Nożyczki.

Zdjęcie ze spektaklu "Szalone nożyczki" (źródło: materiały prasowe Teatru Powszechnego w Łodzi)

Zdjęcie ze spektaklu "Szalone nożyczki" (źródło: materiały prasowe Teatru Powszechnego w Łodzi)

Szalone nożyczki to jeden z najchętniej oglądanych łódzkich spektakli. Ciągle zapełniający widownię Powszechnego. Salon fryzjerski Szalone nożyczki prowadzony przez mistrza grzebienia i – rzecz jasna – nożyczek, Tonia Wziętego odwiedziło już ponad 150.000 osób.

Salon słynie z doskonałej obsługi i profesjonalnych usług, niestety na jego nienaruszonej reputacji pojawia się skaza – morderstwo w sąsiadującym z salonem mieszkaniu dokonane przez nieznanego sprawcę. Podejrzani są zarówno pracownicy salonu, jak i jego klienci.

I tu do akcji wkraczają… Widzowie. Biorą oni czynny udział w śledztwie wskazują winnego, to dzięki nim dzielni policjanci mogą odtworzyć feralne zdarzenie z najdrobniejszymi szczegółami, to wreszcie oni, Widzowie, decydują o zakończeniu sztuki.

Proszę to sobie dobrze wyobrazić. Teatr. 390 osób na widowni, przynajmniej. Tyle jest miejsc, nie licząc widzów, którzy siedzą na dostawkach albo nawet i stoją. To szczęściarze, którym udało się wyrwać bilet w kasie. Bo biletów po prostu nie ma, choć nie należą do tanich. Zapewne połowa z widzów przyszła po raz drugi. A są i tacy, którzy przybyli po raz nasty.
Leszek Karczewski, Gazeta Wyborcza, 08.05.2009

reżyseria: Marcin Sławiński
scenografia: Katarzyna Jarnuszkiewicz
tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
obsada: Mariola Krysińska/Barbara Lauks, Beata Ziejka, Andrzej Jakubas, Piotr Lauks, Jacek Łuczak, Artur Majewski.

19 grudnia 2011 r.
Teatr Powszechny
ul. Legionów 21
Łódź

Dodaj komentarz