• 2011-12-17

Interaktywny Plac Zabaw na wystawie Art Experiment 2011 w Moskwie

17 i 18 grudnia 2011 r. Interaktywny Plac Zabaw, wyprodukowany przez Centrum Sztuki WRO, będzie wystawiony na Art Experiment 2011 w Moskwie.

Interaktywny Plac Zabaw w Centrum Sztuki WRO (źródło: materiał prasowy organizatora)

Interaktywny Plac Zabaw w Centrum Sztuki WRO (źródło: materiał prasowy organizatora)

Instalacje współtworzące wystawę Interaktywny Plac Zabaw – BOPI, RGB, Platforma Interaktywna, Malowanie Światłem, Faktury i Pies – będą jedną z głównych atrakcji corocznego wydarzenia-wystawy Art Experiment 2011, organizowanej przez moskiewski Garage Center for Contemporary Culture.

Edukacyjna weekendowa wystawa Art Experiment, kierowana szczególnie do rodzin z dziećmi i młodzieży, składa się z 20 przestrzeni dedykowanych instalacjom, pozwalającym na kreatywną, swobodną zabawę ze sztuką.

Garage Center for Contemporary Culture prowadzony przez Iris Foundation, organizację non-profit założoną przez Darię Żukową, jest obecnie jedną z najciekawszych rosyjskich instytucji realizujących projekty kulturalne w dziedzinie sztuki współczesnej.

Budynek dawnej zajezdni autobusowej, w którym mieści się Garaż, to zaprojektowany w 1926 r. przez wybitnych architektów rosyjskiego modernizmu – konstruktywistę Konstantina Mielnikowa i strukturalistę Władimira Żukowa – przykład zastosowania awangardowych rozwiązań w budownictwie przemysłowym.

Art Experiment 2011
17  – 18 grudnia 2011 r.
Moskwa

Dodaj komentarz