• 2011-12-17

Chłopak do towarzystwa już w kinach

Od 16 grudnia 2011 roku na ekranach polskich kin oglądać można komedię Chłopak do towarzystwa z udziałem laureata Oscara Kevina Kline’a.

Chłopak do towarzystwa - plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Chłopak do towarzystwa - plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

W pełnej czaru komedii Chłopak do towarzystwa laureat Oscara za Rybkę zwaną Wandą wcielił się w ekscentrycznego dramatopisarza Henry’ego Harrisona, odnoszącego sukcesy w profesji faceta do towarzystwa bogatych kobiet. W wyniku splotu zdumiewających wydarzeń zwariowany żigolo zostanie miłosnym guru Paula Dano (aktor nominowany do Oscara i Złotego Globu za rolę w Małej Miss), któremu pomoże uwieść piękną Katie Holmes (Batman – Początek).

Po kompromitującym sekscesie na uniwersyteckim kampusie, młody, ale już zrażony do gier miłosnych profesor, Louis Ives (Paul Dano) wyjeżdża do Nowego Jorku, gdzie wynajmuje pokój u ekscentrycznego dramatopisarza Henry’ego Harrisona (zgodnym zdaniem krytyki życiowa rola nagrodzonego Oscarem Kevina Kline’a), który nie kryje się z radykalnymi poglądami na temat kobiet.

Po podjęciu pracy w poczytnym magazynie, Louis poznaje piękną redaktor (Katie Holmes), której wdzięk zawróci mu w głowie, ale też odbierze resztki wiary w talenty podrywacza. Gdy szalony współlokator zwierzy mu się ze swojego intratnego zajęcia, jakim jest profesja faceta do towarzystwa bogatych wdów, otworzy oczy nieśmiałemu młodzieńcowi na nieznane mu dotąd oblicza flirtu…

Chłopak do towarzystwa (The Extra Man)
USA, Francja 2010
Scenariusz i reżyseria: Shari Springer Berman, Robert Pulcini
Obsada: Kevin Kline, Paul Dano, Katie Holmes, John C. Reilly

W kinach od 16 grudnia 2011 roku.

Dodaj komentarz