• 2011-12-13

Świąteczne nieporządki – Warsztaty Rodzinne dla grzecznych w Galerii Arsenał

Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza w sobotę 17 grudnia 2011 r. o godz. 11.00 na Świąteczne nieporządki – Warsztaty Rodzinne dla grzecznych.

Świąteczne nieporządki - Warsztaty Rodzinne dla grzecznych w Galerii Arsenał (źródło: materiał prasowy organizatora)

Świąteczne nieporządki - Warsztaty Rodzinne dla grzecznych w Galerii Arsenał (źródło: materiał prasowy organizatora)

Zajęcia poprowadzą Katarzyna Kida i Małgorzata Kowalczuk. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w Warsztatach Rodzinnych dzieci w wieku 6-10 lat wraz z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami.

Okres przedświątecznych przygotowań to czas wielu starań. Każdy z nas jak najlepiej pragnie wypełnić swoje obowiązki. Mikołaj podpatruje. Dzieci są grzeczne, żeby mu nie podpaść i nie dostać pod choinkę rózgi. Dorośli starają się, by nie zawieść bliskich, by na stole było pysznie, żeby choinka była piękna …

Na warsztaty organizator zaprasza wszystkich grzecznych, by przez chwilę mogli odreagować przedświąteczny stan gotowości. Podczas warsztatów dzieci będą miały możliwość, aby na wielkim formacie namalować świąteczną historię.

Każdy jak lubi, jak umie, jak mu się podoba i tak jak mu w duszy gra. Jedni z wrodzoną sobie nieśmiałością, drudzy żywiołowo i zamaszyście, jeszcze inni starannie i dokładnie – każdy po swojemu. W trakcie warsztatów uczestnicy będą również uczyć się współpracy, bo współpraca to wielka sztuka.

Autorki warsztatów są dwie. Dwa pomysły, dwie koncepcje splecione w jedną ideę, stąd oczekiwania, iż dadzą ciekawy rezultat.

Będziemy współdziałać na tyle, na ile jesteśmy gotowi. Każdy sam zdecyduje, czy pozwolić, by ktoś jego Mikołajowi domalował brodę – to zależy tylko od nas. Warto jednak spróbować. Nasze prace mogą się przenikać, tworząc zaskakującą historię. Pozwólmy sobie na odrobinę przedświątecznego szaleństwa.

Katarzyna Kida i Małgorzata Kowalczuk

17 grudnia 2011 r., godz. 11.00
Galeria Arsenał
ul. Adama Mickiewicza 2
Białystok

Dodaj komentarz