• 2011-12-13

Ideogramy architektury – wykład w Wozowni

19 grudnia 2011 roku o godz. 17.00 Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu zaprasza na wykład Jacka Krenza pt. Ideogramy architektury. Między znakiem a znaczeniem.

Ideogramy architektury. Między znakiem a znaczeniem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ideogramy architektury. Między znakiem a znaczeniem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tytuł wykładu, to także tytuł najnowszej książki prof. Jacka Krenza, którą autor przy tej okazji zamierza zaprezentować. Celem publikacji było ukazanie, w jaki sposób koncepcje architektoniczne mogą być wyrażane i komunikowane za pomocą znaków graficznych – ideogramów. Ideogram to syntetyczny zapis graficzny łączący w sposób najbardziej podstawową koncepcję kształtu oraz idei – wyraża myśl przewodnią dzieła. Wiedza na ten temat jest niezwykle pomocna w procesie projektowania architektury, ma też zasadniczy wpływ na postrzeganie formy architektonicznej przez jej użytkownika.

Prof. Jacek Krenz, architekt, pracownik naukowy na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, wykłada też architekturę na Universidade da Beira Interior w Covilha w Portugalii. Prowadzi badania na temat warstwy znaczeniowej współczesnej architektury. Autor wielu projektów architektury użyteczności publicznej, domów mieszkalnych, terenów zieleni i małej architektury.

Ideogramy architektury. Między znakiem a znaczeniem – wykład z cyklu Architektura w Wozowni
19 grudnia 2011 roku godz.17.00
Galeria Sztuki WOZOWNIA
ul. Rabiańska 20
Toruń

Dodaj komentarz