• 2011-12-13

Festiwal Filmów i Form Jednominutowych w Lublinie

14 grudnia 2011 roku o godzinie 18.00 w Sali Widowiskowej Warsztatów Kultury odbędzie się pokaz 38 najlepszych filmów i form jednominutowych. Będzie to część dorocznej trasy po Polsce Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych.

Festiwal Filmów i Form Jednominutowych (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Filmów i Form Jednominutowych (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pokazy festiwalowe odwiedzą 30 miast w okresie listopad – grudzień 2011.

To już szósta edycja Festiwal Filmów i Form Jednominutowych. W tegorocznym konkursie wzięła udział rekordowa jak dotąd liczba prac, bo aż 169 filmów. Decyzją Jury 38 prac znalazło się w finałowej selekcji. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: fabuła, forma i mini-dokument.

W składzie jednominutówkowego jury w tym roku znaleźli się: Jarek Czarnecki, Grażyna Świętochowska i Abelard Giza. Podczas pokazów festiwalowych zaprezentujemy finałową selekcję najlepszych jednominutówek z 2011 r.

Festiwal promuje film jako jedną z form artystycznej ekspresji i kształtuje nową przestrzeń do eksperymentowania z formą i obrazem w ujęciu filmu krótkometrażowego trwającego dokładnie 1 minutę. Skierowany jest zarówno do młodych twórców jaki i osób profesjonalnie zajmujących się filmem, a przede wszystkim artystów poszukujących sposobu na zaprezentowanie swojej twórczości, zamanifestowanie swojej obecności, którzy pragną nadać siłę treści własnego przekazu.

Festiwal Filmów i Form Jednominutowych
14 grudnia 2011 roku, godz. 18.00
Sala Widowiskowa w Warsztatach Kultury
Lublin

Dodaj komentarz