• 2011-12-12

Edinburgh Festival Fringe Road Show na Festiwalu Boska Komedia

12 grudnia 2011 r. o godzinie 9.30 w Pałacu Pod Baranami odbędzie się spotkanie z organizatorami, dziennikarzami, krytykami teatralnymi i specjalistami od teatralnego PR Edinburgh Festival Fringe.

Edinburgh Festival Fringe to nie tylko przegląd najciekawszych spektakli z całego świata. To największe na świecie, cieszące się ogromną popularnością targi sztuki wykonawczej

Obecność Edinburgh Festival Fringe Road Show w programie Boskiej Komedii jest efektem współpracy biur festiwalowych z dwóch europejskich miast: Krakowa i Edynburga. Delegacje, reprezentujące kulturalne interesy miast spotkają się by wymienić się doświadczeniami i omówić dalsze kierunki i możliwości wspólnych działań.

Edinburgh Festival Fringe Road Show Kraków znalazł się wśród tegorocznych wydarzeń specjalnych Boskiej Komedii. Warsztaty są wyjątkową okazją, by w trakcie jednego przedpołudnia zebrać niezbędne instrukcje dotyczące tego, co zrobić, by dobrze zaprezentować się na edynburskim festiwalu.

Warsztaty są otwarte dla wszystkich, szczególnie dla twórców teatru, którzy zainteresowani są odwiedzeniem kolejnej edycji Festiwalu w Edynburgu.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia - to święto teatru, w którym najlepsze polskie przedstawienia prezentowane są w pierwszym polskim showcase z prawdziwego zdarzenia. Obok przeglądu spektakli polskich, walczących o tytuł najlepszego przedstawienia ostatniego roku oraz o statuetkę Boskiego Komedianta, występują tu również zagraniczne grupy teatralne, a festiwalowi towarzyszą spotkania z filozofami, teoretykami teatru i krytykami.

Do wyboru spektakli, które znalazły się w przeglądzie współczesnego teatru polskiego, zapraszani są najwybitniejsi polscy krytycy teatralni, dziennikarze i recenzenci. Dzięki ich wyborom na największych krakowskich scenach goszczą najlepsze spektakle danego sezonu, a o tym, do kogo trafi statuetka Boskiego Komedianta, decyduje niezależne, międzynarodowe jury. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Bartosz Szydłowski.

12 grudnia 2011 r., godz. 9.30
Pałac Pod Baranami
Rynek Główny 27
Kraków

Dodaj komentarz