• 2011-12-12

Bursztynowy Pierścień dla Afrykańskiej Przygody

W tegorocznym plebiscycie Bursztynowy Pierścień za najlepsze przedstawienie minionego sezonu został uznany spektakl Afrykańska przygoda Marioli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego.

Spektakl "Afrykańska Przygoda" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spektakl "Afrykańska Przygoda" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mariola i Janusz Słomińscy w swoim scenariuszu stworzyli postać bohatera dziecięcego – Jacusia, który we śnie przenosi się na Czarny Ląd. Spotyka tam wiele sympatycznych zwierząt, z którymi przeżywa wspaniałe przygody.

Jacuś, choć nie umie mówić, doskonale daje sobie radę – dzięki odwadze i radosnemu usposobieniu. Małe dzieci podążają za bohaterem, ponieważ Jacuś używa dobrze im znanych sygnałów słownych, np. bam, hopla.

Specjalnie zaprojektowana na kształt pokoju dziecinnego przestrzeń teatralna, umożliwia maluchom swobodny odbiór przedstawienia. Widzowie nie siedzą w tradycyjnych fotelach, lecz na rozsypanych na miękkiej wykładzinie poduszkach. Jest też specjalna ławka w kształcie wielbłąda.

Nie bez znaczenia jest kolorystyka scenografii, zaprojektowanej przez Jolantę Brejdak oraz urokliwa muzyka oparta na rytmach afrykańskich z elementami dziecięcej kołysanki – pozytywki – dzieło toruńskiego artysty Pawła Dudzika.

autor – Mariola Fajak-Słomińska
reżyseria – Janusz Słomiński
scenografia – Jolanta Brejdak
muzyka – Paweł Dudzik
występują: Mariola Fajak-Słomińska, Janusz Słomiński, Mirosław Kucharski

Teatr Pleciuga
plac Teatralny 1
Szczecin

Dodaj komentarz