• 2011-12-08

Nieznajomi z pociągu Hitchcocka w kinie Kosmos

15 grudnia 2011 r. o godz. 16.00 w kinie Kosmos w Katowicach odbędzie się pokaz filmu Nieznajomi z pociągu Alfreda Hitchcocka.

Nieznajomi z pociągu Alfreda Hitchcocka (źródło: materiał prasowy organizatora)

Nieznajomi z pociągu Alfreda Hitchcocka (źródło: materiał prasowy organizatora)

Zawiłe intrygi, policjanci zabójczo przystojni, jak ci z Miami; zagadki kryminalne Las Vegas, Los Angeles (i nie tylko), wyścigi, pościgi po labiryntach zbrodni… W Kosmosie seanse z dreszczykiem na dużym ekranie, w cyklu Czwartek z kryminałem. W najbliższy czwartek film Nieznajomi z pociągu Alfreda Hitchcocka.

Nieznajomi z pociągu To jeden z najwybitniejszych obrazów mistrza suspensu, a autorem świetnego scenariusza jest sam Raymond Chandler. Dwaj przypadkowi pasażerowie pociągu jadącego z Waszyngtonu do Nowego Jorku zwierzają się sobie ze swoich kłopotów rodzinnych.

W ramach dżentelmeńskiej umowy decydują się na dokonanie dwóch zbrodni – morderstwo za morderstwo. Brak motywu ma być koronnym dowodem niewinności obu mężczyzn. Mimo, że jeden z nich odrzuca w końcu propozycję, drugi wywiązuje się z obietnicy, po czym domaga się rewanżu.

Spotkania w ramach cyklu Czwartek z kryminałem w repertuarze kina Kosmos raz w miesiącu. W programie: perełki gatunku, a przed nimi krótkie wprowadzenie filmoznawcy.

Nieznajomi z pociągu (Strangers on the train, 1951)
reżyseria: Alfred Hitchcock
scenariusz: Ben Hecht, Raymond Chandler, Whitfield Cook, Czenzi Ormonde
muzyka: Dimitri Tiomkin
zdjęcia: Robert Burks

15 grudnia 2011 r., godz. 16.00
Kino Kosmos
ul. Sokolska 66
Katowice

Dodaj komentarz