• 2011-12-08

Lekarze nagrodzeni na tegorocznym Camerimage

Film Lekarze w reżyserii Tomasza Wolskiego zdobył Złotą Żabę – główną nagrodę w ramach sekcji pełnometrażowych dokumentów podczas zakończonego w weekend festiwalu Plus Camerimage.

Kadr z filmu Lekarze, fot. Tomasz Wolski (źródło: materiał prasowy organizatora)

Kadr z filmu Lekarze, fot. Tomasz Wolski (źródło: materiał prasowy organizatora)

Film Lekarze, którego reżyserem i autorem zdjęć jest Tomasz Wolski, opowiada co dzieje się za zamkniętymi drzwiami sal operacyjnych, gabinetów zabiegowych i pokoi, w których odbywają się specjalistyczne konsultacje medyczne.

Kamera podgląda codzienną pracę kardiochirurgów, kardiologów oraz torakochirurgów, panującą między nimi hierarchię, konieczność podejmowania ważnych decyzji, borykanie się z ekonomicznymi problemami. W ich pracy, pomimo zdobytej wiedzy i doświadczenia, również zdarzają się momenty zaskakujące.

W tym roku o Złotą, Srebrną i Brązową Żabę festiwalu Plus Camerimage rywalizowało 15 filmów, w dziewięciu kategoriach (konkurs główny, etiudy studenckie, pełnometrażowe i krótkometrażowe filmy dokumentalne, filmy polskie, wideoklipy, spoty reklamowe, a także debiuty reżyserskie i operatorskie). Obradom jury przewodniczył Roger Donaldson.

16 grudnia 2011 r.
Kino pod Baranami
Rynek Główny 27
Kraków

Dodaj komentarz