• 2011-12-06

Anna Orłowska: Przeciek

Od 8 do 30 grudnia 2011 r. w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu potrwa wystawa Anny Orłowskiej Przeciek- pokazywana w ramach TIFF- Trochę Innego Festiwalu Fotografii.

Anna Orłowska, Przeciek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Orłowska, Przeciek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przeciek to cykl o niepewności świata, niestabilności iluzji rzeczywistości. Orłowska wyraża za pomocą swoich fotografii to, co rzekomo niewyrażalne: fatamorgany, mechanizm marzeń, wpływ realności na marzenia, fałszywe pragnienia, napięcie pomiędzy tym kim człowiek chciałby być a tym kim jest, niewidzialność.

Jej prace pokazują esencję detali życia, których zazwyczaj nie zauważamy, które giną gdzieś w chaosie codzienności. Mgławicowość i niesamowitość osnuwająca każdy fotografowany przedmiot czy osobę definiują styl Orłowskiej, styl mięsisty i delikatny zarazem.

Anna Orłowska (ur.1986 w Opolu) Pochodzi z Zawadzkiego na Śląsku Opolskim. Studentka V roku Fotografii w PWSFTviT w Łodzi oraz III roku Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě.

Jej projekt The day before znalazł się wśród prac wybranych do projektu reGeneration2: Tomorrow’s Photographers Today prezentowanego między innymi w Musée de l’Elysée w Szwajcarii czy w Aperture Foundation w Nowym Yorku. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Łódzkiego.

Anna Orłowska: Przeciek
8-31 grudnia 2011 r.
Centrum Kultury Agora
ul. Serbska 5a
Wrocław

Dodaj komentarz