• 2011-12-05

Elektrownia prezentuje nową Przestrzeń Malarstwa

Jeszcze tylko do 11 grudnia 2011 r. będzie można podziwiać wystawę Przestrzeń malarstwa II w radomskiej Elektrowni.

Tomasz Nowak, Bez tytułu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tomasz Nowak, Bez tytułu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przestrzeń malarstwa II  to wystawa prac grupy artystów, dla których tradycyjne malarstwo wciąż jest intrygujące i fascynujące, pomimo ofensywy nowych mediów.

Artyści: Stanisław Baj, Michał Borys, Wojciech Cieśniewski, Marcin Jurkiewicz, Tomasz Milanowski, Paweł Nocuń, Tomasz Nowak, Aleksander Olszewski, Czesław Radzki, Andrzej Rysiński, Ryszard Sekuła, Leszek Sokoll, Krzysztof Wachowiak, Piotr Wachowski, Apoloniusz Węgłowski, Artur Winiarski, Marzanna Wróblewska, Marek Wyrzykowski udowadniają, że malarstwo jest wciąż aktualną sztuką wizualną i jest w zasadzie nie do zastąpienia.

Oprócz wystawianych prac równie ważnym elementem jest katalog, który ma na celu stworzyć nie tylko ciekawą prezentację malarstwa wybranych artystów, ale też swoistą dokumentację autorską pracy, a przy tym ułatwić kontakt pomiędzy artystą a widzem, odbiorcą dzieła artystycznego.

Żyjemy w czasach, w których głupota i kpina ze wszystkiego zastąpiły dojrzałość i powagę. A przecież artysta to ktoś, kto mając powołanie i talent jednocześnie wypełnia obowiązek, służy czemuś większemu niż on sam. Czemu? Choć to takie niemodne i wyśmiewane, to powiem, że służy wartościom, które od zawsze utożsamiano z pięknem. A piękno z dobrem.

Twórca zatem musi odczuwać odpowiedzialność za swoje dzieło, ponieważ będzie ono nosicielem pewnych wartości, a tym samym będzie ludziom coś dawało. Artysta coś ludzkiego zdziała dla ludzi… To też jest przestrzeń malarstwa, może nie zawsze widoczna. Ale na tyle ważna, że sprawia, że życie człowieka ma szansę nie przeminąć bez śladu.
kurator wystawy, Artur Winiarski

O.pl Polski Portal Kultury objął patronat medialny nad wystawą.

18 listopada – 11 grudnia 2011 r.
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej
Elektrownia
ul. Domagalskiego 5
Radom

Dodaj komentarz