Zaczynają się Warszawskie Targi Sztuki

Od 2 do 4 grudnia 2011 r. odbywać się będzie dziewiąta edycja Warszawskich Targów Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

Henryk Berlewi, Martwa natura z wiśniami (źródło: materiał prasowy organizatora)

Henryk Berlewi, Martwa natura z wiśniami (źródło: materiał prasowy organizatora)

W wydarzeniu tym weźmie udział ok. 70 wystawców z całej Polski i z zagranicy. Miłośnicy sztuki będą mogli podziwiać oraz nabyć dzieła z okresu od XVIII do XXI wieku z dziedziny malarstwa, grafiki i rzeźby, jak i perełki rzemiosła artystycznego, unikatowej biżuterii.

Warszawskie Targi Sztuki, organizowane przez firmę Rempex Sp. z o. o., będą okazją do spotkań, wymiany doświadczeń i informacji, a przede wszystkim do zapoznania się z najnowszą ofertą galerii, antykwariatów i domów aukcyjnych z całego kraju i nie tylko.

Impreza skierowana jest do kolekcjonerów, marszandów, zarządzających instytucjami kultury, muzealników i miłośników sztuki. Wagę organizowanych Targów Sztuki w Warszawie potwierdza rosnąca z roku na rok liczba gości – także z zagranicy.

Na Warszawskich Targach Sztuki będzie można zobaczyć ofertę m.in.: galerii sztuki Artemis z Krakowa, Galerii Czas z Katowic, poznańskiego Artykwariatu, Galerii Piekary i Galerii Ego, Wydawnictwa Bosz z Leska, Galerii Olimpus z Łodzi, wrocławskiej Galerii M Marii Dziedziniewicz i Galerii Platon. Są także nietypowi wystawcy jak Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który będzie promował konkurs na Pamiątkę regionu Warmii i Mazur.

Natalia Lach Lachowicz, Sztuka konsumpcyjna (źródło: materiał prasowy organizatora)

Natalia Lach Lachowicz, Sztuka konsumpcyjna (źródło: materiał prasowy organizatora)

Warszawskie Targi Sztuki są nowym wydarzeniem na tle imprez europejskich o podobnym charakterze. Poprzez Warszawskie Targi Sztuki – Warszawa – reprezentując Europę Środkowo-Wschodnią, w 2003 roku dołączyła do zaszczytnego grona organizatorów najsłynniejszych targów sztuki odbywających się w największych miastach europejskich: Art Paris, Viennafair, Art Basel, Art Brussels, Europ’Art’Genève, Art Amsterdam, Berlin Art Fair.

Organizatorzy zapraszają w dniach 3.12. (sobota) 11.00-19.00 i 4.12. (niedziela) 11.00-17.00 do odwiedzenia Warszawskich Targów Sztuki.

2 – 4 grudnia 2011 r.
Arkady Kubickiego
Zamek Królewski
Warszawa

1 komentarz do artykułu “Zaczynają się Warszawskie Targi Sztuki”

  1. Anonymous

    Kupiłem 3 bardzo ciekawe obrazy. Polecam moja kolezanke Joasie Mlacka.

Dodaj komentarz