• 2011-12-02

4. edycja Script Forum 2011

W dniach od 5 do 7 grudnia 2011 r. w kinie Kultura odbędzie się 4. edycja konferencji Script Forum 2011, a 9 grudnia – IV Forum Scenarzystów Polskich.

Script Forum (źródło: materiał prasowy organizatora)

Script Forum (źródło: materiał prasowy organizatora)

Script Forum to miejsce spotkań scenarzystów filmowych i telewizyjnych, ale także: dramatopisarzy, autorów sztuk radiowych, pisarzy (także non fiction) itd., którzy rozważają pisanie dla filmu czy telewizji. Script Forum to miejsce doskonalenia pisarskiego warsztatu, wzajemnej inspiracji, wymiany doświadczeń i obrony wspólnych interesów. Wśród gości są światowej sławy scenarzyści i doradcy scenariuszowi.

W latach ubiegłych byli to m.in.: Dustin Lance Black, Piotr Fudakowski, Janusz Głowacki, Krzysztof Krauze, Krzysztof Zanussi, Andrzej Saramonowicz, Ilona Łepkowska, Linda Seger, Andrzej Mularczyk, Robert Gliński i wielu innych.

Podczas spotkań twórcy kina mają szansę na wymianę doświadczeń, prezentację scenariuszy. Odbywająca się każdego roku Giełda scenariuszowa jest doskonałą okazją do indywidualnych rozmów producentów ze scenarzystami. W tym roku na giełdę wpłynęło aż 115 zgłoszeń. Podczas tegorocznej edycji zostanie uruchomiona Internetowa Baza Scenarzystów, do której będzie mógł wpisać się każdy akredytowany. Akredytacje w sprzedaży od 2 grudnia 2011 r.

Każdy dzień Script Forum to konkretny temat: 5 grudnia – sztuka doradztwa scenariuszowego, 6 grudnia – publiczne prezentacje wydawnictw, podczas których wydawcy polskiej literatury opowiedzą o premierach książkowych, nadających się na adaptacje do kina. Swą obecność do tej pory potwierdzili: wydawnictwo Świat Książki, Ha!Art, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Znak i WAB.

Na drugi dzień (6 grudnia) trwania Script Forum zaplanowane są wykłady z Isabelle Fauvel założycielką Intitiative Film oraz Marilyn Milgrom – ekspertem ds. developmentu.

Isabelle Fauvel (źródło: materiał prasowy organizatora)

Isabelle Fauvel (źródło: materiał prasowy organizatora)

W 1993 roku Isabelle Fauvel założyła Intitiative Film – agencję profesjonalnie zajmującą się developmentem filmowym i audiowizualnym. Initiative Film, z siedzibą w Paryżu, zyskało uznanie i zaufanie producentów, redaktorów zamawiających, reżyserów oraz scenarzystów, a także wydawców i agentów.

Isabelle Fauvel jest dyrektorem artystycznym Agencji, a przy wielu filmach pełni funkcję redaktora i dramaturga filmowego. Często sama inicjuje projekty. W przeszłości z sukcesem pracowała jako producentka. Jest autorką książek Developing a Film project i 180 scriptwriter CVs.

Fauvel poprowadzi 2 wykłady:
Wykład 1 – Initative Film – prywatna firma specjalizująca się w developmecie – studium przypadku: klienci, zadania, cele, formy współpracy.
Rodzaje zleceń – m.in. wynajdywanie odpowiedniego projektu, prowadzenie prac literackich, dobór scenarzystów i budowanie zespołów, dokumentacja, krótkoterminowe doradztwo, budowanie ekipy twórców, aspekty prawne developmentu, poszukiwanie finansowania, kompetencje kierownika developmentu.

Wykład 2 – Nowoczesny i kompleksowy development w kinie europejskim – próba definicji.
Czym może być development – od zalążka po uruchomienie produkcji. Różna perspektywa na developement autorów, reżyserów i producentów oraz inne podejście do rozwoju projektu w różnych krajach. Jak pełniej wykorzystywać potencjał tego etapu pracy nad projektem.

Wykłady odbędą się 6 grudnia 2011, we wtorek, od godz. 10.00 i o 12.00 w kinie Kultura w Warszawie.

Drugiego dnia Script Forum zapraszamy na spotkanie z Marilyn Milgrom – ekspertem ds. developmentu z międzynarodowym doświadczeniem. Jej wykład Development scenariusza od pomysłu po gotowy film, studium przypadku filmu Boy w reż. Taiki Waititi zaplanowany jest na wtorek 6 grudnia, godz. 15.00 w kinie Kultura.

Marilyn Milgrom przez ostatnie cztery lata zajmowała stanowisko szefa developmentu w nowozelandzkiej Film Commission. Przed wyjazdem do Nowej Zelandii zajmowała stanowisko senior tutora w londyńskiej Script Factory. Milgorm jest wyjątkowo doświadczoną w przemyśle filmowym konsultantką scenariuszową, od lat tworzy i wdraża programy szkoleniowe na całym świecie, wykładała na szkoleniach: Arista Development, Screen East, EM Media i Arvon Foundation, prowadziła szkolenia: w Jerozolimie, Bombaju, Kijowie, Brazylii, Singapurze, Oslo.

Marilyn Milgrom (źródło: materiał prasowy organizatora)

Marilyn Milgrom (źródło: materiał prasowy organizatora)

Bogate doświadczenie aktorskie, reżyserskie, producenckie i scenariuszowe umożliwiło jej zgłębienie tajników przemysłu filmowego oraz sztuki teatralnej. Marilyn pracowała jako aktorka teatralna, autorka scenariuszy, asystentka castingu, autorka filmów dokumentalnych, programów szkoleniowych. Wyreżyserowała Partnerów – sztukę Gilly’ego Frasera oraz współtworzyła Trzy pokolenia – dramat dla BBC2. Do Polski przyjedzie z Londynu, gdzie obecnie wykłada w Central Film School.

Script Forum to także okazja do spotkania nadawców i twórców telewizyjnych ze scenarzystami. Na zakończenie (7 grudnia) odbędzie się pitching autorskich projektów seriali przed publicznością złożoną z producentów, nadawców i twórców telewizyjnych, który poprowadzi Ilona Łepkowska.

9 grudnia odbędzie się w kinie Kultura IV Forum Scenarzystów Polskich.

5-7 grudnia 2011 r.
Kino Kultura
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
Warszawa

Dodaj komentarz