• 2011-12-02

Fauna, Flora i Piraci

10 grudnia 2011 roku w Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie zostanie otwarta wystawa Fauna, Flora i Piraci zawierająca wybór prac z polskiej ilustracji dziecięcej.

Janusz Grabiański "Kot w butach" (źródło:materiały prasowe organizatora)

Janusz Grabiański "Kot w butach" (źródło:materiały prasowe organizatora)

Ponad trzydziestu artystów, ilustratorów, ponad 100 ilustracji zgromadzonych w jednym miejscu. Galeria Grafiki i Plakatu zaprasza zarówno małych jak i dużych do obejrzenia zbioru prac polskiej ilustracji dziecięcej z różnych okresów przez pryzmat bajkowej Fauny Flory i Piratów.

Pokaz zawiera zarówno prace z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, z czasów, kiedy ilustracja książkowa przeżywała swój złoty okres, jak i prace późniejsze z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Przede wszystkim jest to jednak wystawa poświęcona mistrzom tej dziedziny, pokazująca indywidualne podejście każdego z nich wobec powiązania obrazu z tekstem w taki sposób, aby intrygował, bawił i pochłaniał czytelnika.

Prezentowany zestaw jest pełen kontrastów i niezapomnianych historii. W zgromadzonym morzu ilustracji odnajdziemy znanych nam pirata Rabarbara, pirata Rum-Barbari, Korsarza Palemona. Wśród ilustracji rozpoznamy niezapomniane scenerie m.in. z Przygód Sindbada Żeglarza oraz wielu przedstawicieli baśniowej fauny: smoka Wawelskiego, wróbelka Elemelka, fantastyczne postacie z Tajemnicy szyfru Marabuta, Kota w butach, Zielone jeże, Żabki w czerwonych czapkach, Gucia i Cezara czy Żółwia listonosza.

Galeria Grafiki i Plakatu
ul. Hoża 40
Warszawa

Dodaj komentarz