• 2011-12-01

Komiks teatralny Sznycel górski

4 grudnia 2011 roku o godzinie 19.00 na sopockiej scenie Off de BICZ zostanie wystawiony komiks teatralny Sznycel górski.

Fot. Bolesław Słomikowski (źródło:materiały prasowe organizatora)

Fot. Bolesław Słomikowski (źródło:materiały prasowe organizatora)

Przybliżamy polskiej publiczności twórczość francuskiego mistrza absurdu i makabreski w nowatorskiej i niespotykanej na polskim gruncie konwencji. Zderzymy makabryczną treść z uwodzącą, zaskakującą formą. Realizowane w charakterze planszetowego, papierowego teatru teksty nabierają formy adekwatnie groteskowej do treści utworów Sznycel górski i Szkoła nad przepaścią.

Efektem eksperymentalnego zderzenia z toporem jest odkrycie przez twórców konwencji komiksu scenicznego, swoistego rodzaju teatru papierowej animacji czy teatralnej kreskówki dla dorosłych. Jest to świeża i innowacyjna, niedostatecznie eksploatowana w Polsce, forma rozrywkowa dla dorosłych odbiorców, będąca alternatywą dla tradycyjnych form humorystycznych: kabaretu, komedii i farsy.

Silną stroną Sznycla górskiego jest jego efektowna oprawa wizualna. Warto też podkreślić, że tylko jeden z występujących jest dyplomowanym aktorem, a pozostali są absolutnymi debiutantami. Ciekawym dopełnieniem przedstawienia jest wesoła, pogodna muzyka Jana Mroza i Sówki Sowińskiej.

Sopocka Scena Off de BICZ
al. Mamuszki 2
Sopot

Dodaj komentarz