• 2011-12-01

Katja Shadkovska Rysunki i cytaty

2 grudnia 2011 roku o godzinie 18.00 w warszawskiej Galerii Foksal zostanie otwarta wystawa prac Katji Shadkovskiej Rysunki i cytaty.

Katja Shadkovska to rosyjska artystka, kuratorka, zajmuje się także krytyką artystyczną . Mieszka i pracuje w Warszawie. Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie gdzie w uzyskała dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni Leona Tarasewicza, aneks z plakatu na Wydziale Grafiki w pracowni profesora Mieczysława Wasilewskiego i rysunku na Wydziale Malarstwa w pracowni Jerzego Bonińskiego.

Na wystawie w Galerii Foksal artystka zaprezentuje duży zbiór barwnych gwaszy oraz rysunków ołówkiem, uzupełnionych, jak to już niejednokrotnie robiła, cytatami zaczerpniętymi z literatury, muzyki bądź filmu.

Wszystkie prace prezentowane na wystawie w Galerii Foksalstricte powiązane z ciałem, ponieważ są wynikiem ćwiczeń ciała, tego fizycznego, a zarazem mentalnego, które są ze sobą nierozłączne. Rysując ćwiczy swoje ciało, traktuje je jako odbiornik i przekaźnik energii twórczej, zdaje się na impuls, wychwytuje z życia codziennego, sztuki czy też popkultury przypadkowe elementy, cytaty, przetwarza je łącząc w fantasmagoryczne formy, buduje im ramy świata, w którym toczą swoje odrębne życie. Jednocześnie ma świadomość swoich działań.

Galeria Foksal
ul. Foksal 1/4
Warszawa

Dodaj komentarz