• 2011-11-30

Poznański Kongres Kultury

W dniach od 1 do 3 grudnia 2011 r. w Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu odbędzie się Poznański Kongres Kultury. Organizatorzy gwarantują także wiele wydarzeń kulturalnych towarzyszących kongresowi.

Kongres będzie kulminacją rocznej pracy Sztabu antykryzysowego na rzecz poznańskiej kultury. Ma on przede wszystkim charakter lokalny i praktyczny – skupiono się bowiem na sformułowaniu propozycji konkretnych zmian, które są możliwe do wprowadzenia w życie przez poznańskie środowisko artystyczne oraz tutejszy samorząd.

Najważniejszą częścią Kongresu będzie zatem prezentacja rekomendacji wypracowanych przez grupy robocze sztabu zajmujące się uspołecznieniem procesów zarządzania kulturą, publiczną instytucją kultury i współpracą międzysektorową, ewaluacją, infrastrukturą, promocją, a także edukacją kulturalną.

Takim  lokalnym działaniem wpisano  się równocześnie w nurt oddolnych ruchów reformatorskich związanych a kulturą, który jest wyraźnie obecny w całej Polsce. Jest więc nadzieję, że PKK stanie się wydarzeniem o charakterze ponadregionalnym oraz okazją do rozmowy o kulturze w szerszym zakresie.

W wykładach i dyskusjach udział wezmą goście: m.in. Edwin Bendyk, Marek Beylin, Wojciech J. Burszta, Izabella Cywińska, Przemysław Czapliński, Jerzy Hausner, Ewa Rewers.

Spędzenie najbliższego weekendu w Poznaniu będzie też okazją do zapoznania się z tym, co w nim najlepsze – z poznańską kulturą. Wieczorami, po każdym kongresowym dniu będzie szansa wzięcia udziału w spektaklach, koncertach i wystawach.

Poznański Kongres Kultury
1-3 grudnia 2011
Polska Akademia Nauk
ul. Wieniawskiego 17/19
Poznań

Dodaj komentarz