• 2011-11-30

Obrazy w apartamentach

25 listopada 2011 roku w Galerii Sfera przy ul. Cechowej 24 w Bielsku-Białej odbył się wernisaż wystawy sztuki Carpe diem towarzyszącej przedpremierowej prezentacji Apartamentów SFERA.

Wernisaż wystawy dzieł z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA "Carpe Diem", Apartamenty Sfera, 25.11.2011, fot. Krzysztof Morcinek

Wernisaż wystawy dzieł z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA "Carpe Diem", Apartamenty Sfera, 25.11.2011, fot. Krzysztof Morcinek

Wystawę 45 obrazów wybranych z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA, ozdabiających ściany siedmiu wybranych apartamentów, można oglądać jeszcze tylko przez kilka dni: od wtorku 29 listopada do piątku, 2 grudnia 2011 roku w godz. 14.00–17.00.

Jest to unikalna wystawa, a zarazem niepowtarzalna okazja, by dzieła sztuki obejrzeć poza galerią, wyobrazić je sobie w swoim własnym mieszkaniu. Odmienna aranżacja każdego pokoju sprawia, że wnętrza zyskują ciekawe konotacje i nastroje. Autorami wyboru dzieł i aranżacji są Agata Smalcerz i Krzysztof Morcinek z Galerii Bielskiej BWA.

Obrazy zostały wybrane z liczącej ponad 600 dzieł Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA. Każdy z prezentowanych na wystawie Carpe diem artystów jest ważną postacią w świecie sztuki, by wymienić tylko Wilhelma Sasnala, Andrzeja Szewczyka, Pawła Jarodzkiego, czy grupę Łódź Kaliska.

Pomysł zorganizowania wystawy dzieł sztuki podczas przedpremierowych prezentacji apartamentów SFERA jest eksperymentem, który może zainspirować przyszłych mieszkańców do zorganizowania przestrzeni wokół dzieła sztuki. Białe, sterylne, jeszcze nieurządzone mieszkania stały się galerią, gdzie każde pomieszczenie zaaranżowane jest w odmiennym nastroju. Wystawa nie tylko daje przyjemność obcowania z pięknymi obrazami, ale staje się podpowiedzią, w co warto zainwestować, dla tych, którzy chcieliby kupić dzieło sztuki – mówi Agata Smalcerz, dyrektor Galerii Bielskiej BWA.

Wystawie towarzyszy folder opatrzony wstępem Agaty Smalcerz, z informacjami o artystach, reprodukcjami prezentowanych prac. – Cieszmy się więc pięknymi obrazami w pięknych przestrzeniach, i nawet jeśli nie są one na co dzień dostępne na wyciągnięcie ręki to mogą stać się impulsem do dalszych poszukiwań – zachęca do zwiedzania Agata Smalcerz.

Dodaj komentarz