• 2011-11-25

Radomska Przestrzeń Malarstwa II

Od 18 listopada 2011 r. Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu można oglądać wystawę Przestrzeń malarstwa II.

Wojciech Cieśniewski, "Skazani na porażkę" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wojciech Cieśniewski, "Skazani na porażkę" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artyści, głównie wykładowcy warszawskiej Akademii Sztuk Pięknychci udowadniają, że malarstwo jest wciąż aktualną sztuką wizualną i jest w zasadzie nie do zastąpienia. Wybrane prace prezentują szerokie spektrum współczesnego malarstwa.

Oprócz wystawianych prac równie ważnym elementem jest katalog, który w sferze tekstowej zawierać będzie wyłącznie autorski zapis przestrzeni malarskiej odnoszący się bezpośrednio do prezentowanych prac.

Życie człowieka mija z wiatrem, z jego grozą i bohaterstwem, mija z wiosną i jesienią, światłem i słońcem. Nie mija tylko to co człowiek ludzkiego zdziałał dla ludzi. To słowa Felicjana Szczęsnego Kowarskiego wybitnego malarza, profesora ASP w Warszawie i pierwszego dziekana Wydziału Malarstwa tej uczelni.

Słowa te zaciekawiają nie tylko swym moralnym wydźwiękiem. Mówi je malarz. Skłaniają do zadania pytania czy artysta nie myślał też i o swoim dziele, swoich obrazach, że coś ludzkiego zdziałał dla ludzi. Czy zachodzi w tym przypadku współzależność pomiędzy wartościami moralnymi a kategoriami artystycznymi?
Kurator wystawy, Adam Winiarski

Pośród artystów, którzy zaprezentują swoje prace są: Stanisław Baj, Michał Borys, Wojciech Cieśniewski, Marcin Jurkiewicz, Tomasz Milanowski, Paweł Nocuń, Tomasz Nowak, Aleksander Olszewski, Czesław Radzki, Andrzej Rysiński, Ryszard Sekuła, Leszek Sokoll, Krzysztof Wachowiak, Piotr Wachowski, Apoloniusz Węgłowski, Artur Winiarski, Marzanna Wróblewska, Marek Wyrzykowski.

18 listopada – 11 grudnia 2011 r.
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej
Elektrownia
ul. Domagalskiego 5
Radom

Dodaj komentarz