• 2011-11-21

Otwarcie Concordia Design

W dniach od 25 do 26 listopada 2011 roku  odbędzie się oficjalne otwarcie Concordia Design w Poznaniu – miejsca działań kreatywnych, edukacyjnych i stymulujących rozwój biznesu, których wspólnym mianownikiem jest design.

Concordia Design (źródło: materiały prasowe Headshot PR)

Concordia Design (źródło: materiały prasowe Headshot PR)

W tych dniach dostępni będą także projektanci studia MOA, którzy znaleźli się w kreatywnym kolektywie współtworzącym to miejsce. Projektanci MOA będą uczestniczyć w tworzeniu charakteru tego miejsca, które w sercu Poznania ma skupiać potencjał przemysłu kreatywnego tej części Polski.

Nowe biuro projektowe MOA w Concordia Design w Poznaniu będzie platformą współpracy dla freelancerów, młodych projektantów i firm przemysłu kreatywnego. Studio MOA w tym samym czasie otwiera swoją siedzibę także w Warszawie by być bardziej widoczne w stolicy. Obecność w Concordia Design to dla nas ogromne wyróżnienie. W Poznaniu znaleźć można wielu zdolnych młodych projektantów, których planujemy angażować w nasze projekty. W ten sposób chcemy połączyć potencjał biznesowy Warszawy z potencjałem kreatywnym Poznania – wyjaśnia Marek Maciuba, Dyrektor Zarządzający MOA.

Concordia Design to miejsce działań kreatywnych, edukacyjnych i stymulujących rozwój biznesu, których wspólnym mianownikiem jest design. Projektanci MOA będą uczestniczyć w tworzeniu charakteru tego miejsca, które w sercu Poznania ma skupiać potencjał przemysłu kreatywnego tej części Polski. Działalność Concordia Design zainauguruje wystawa Polish Design, prezentująca prace polskich projektantów oraz pierwsza w Polsce wspólna wystawa Patricii Urquioli i Patrizii Moroso – Mothers of Invention.

Odwiedzający Concordia Design w Dniu Otwartym 26 listopada będą mogli spotkać twórców MOA oraz zobaczyć meble projektu Wojciecha Łaneckiego, dyrektora kreatywnego MOA. W przyszłym roku meble będą dostępne w sprzedaży w internetowym sklepie MOA .

Zarówno Concordia Design, jak i twórcy studia MOA mają swoją siedzibę oraz korzenie w stolicy Wielkopolski, gdzie innowacyjność i design są strategicznymi środkami rozwoju. To właśnie projekt futurystycznej kapsuły MOA promował Poznań na prestiżowych międzynarodowych wydarzeniach (Milan Fashion Week, Viscom Paris, IFA Berlin) i gościł w europejskich stolicach w 2010 roku.

MOA (Masters of Arts) działa na rynku designu, reklamy oraz sztuki od 2006 roku. Stanowi interdyscyplinarne biuro projektowe dostarczające biznesowi kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań z zakresu designu, zaawansowanego oświetlenia i sztuki współczesnej. Swoje projekty rozwija w trzech działach: MOA DESIGN, MOA ART oraz MOA LIGHT.

Otwarcie Concordia Design
25 – 26 listopada 2011 r.
Poznań

Dodaj komentarz