• 2011-11-21

Baza ludzi umarłych w Kinie Alchemia

21 listopada 2011 r. o godz. 19.00 w Warszawie w Kinie Alchemia wyświetlony zostanie film Baza ludzi umarłych.

Plakat filmu Baza ludzi umarłych (źródło: materiał prasowy organizatora)

Plakat filmu Baza ludzi umarłych (źródło: materiał prasowy organizatora)

Pokaz filmu Czesława Petelskiego, na podstawie opowiadania Marka Hłaski – Baza ludzi umarłych (The Depot of The Dead) odbędzie się w ramach cyklu Polish Films In English odbywającego się w warszawskim Kinie Alchemia.
Film będzie wyświetlany z napisami w języku angielskim.

Baza Ludzi Umarłych/ The Depot Of The Dead – reżyseria Czesław Petelski, POLSKA 1958, 109 min.
Akcja filmu toczy się w bazie transportu drewna w Bieszczadach. W tym odludnym, ponurym miejscu, w niezwykle ciężkich warunkach pracują wyrokowcy i życiowi wykolejeńcy. Fatalny stan techniczny samochodów nie tylko utrudnia im wykonywanie obowiązków, lecz stwarza śmiertelne niebezpieczeństwo.

Nic dziwnego, że nikomu nie zależy na pracy, wszystkim zaś – na możliwie szybkiej ucieczce. Nie ma tu bohaterów jednoznacznie złych ani jednoznacznie dobrych. Nikt też nie przechodzi budującej przemiany od ciemnego typa do przodownika pracy. Wszyscy są przyczernieni, cyniczni. Mimo że znajdują się w sytuacji bez wyjścia, na co dzień stają oko w oko ze śmiercią, starają się jednak żyć zgodnie z własnym kodeksem honorowym. Choć pozbawieni złudzeń i skrupułów, są zdolni do autentycznego bohaterstwa.

21 listopada 2011 r., godz. 19.00
Kino Alchemia
ul. Jezuicka 4
Warszawa

Dodaj komentarz