• 2011-11-19

Akustyczny trip-hop do strasznego filmu niemego

19 listopada 2011 r. w Dworze Czechów w Krakowie, w ramach przeglądu Patrz i Słuchaj zaprezentowany zostanie jeden z pierwszych horrorów kina Nosferatu – symfonia grozy z żywym akompaniamentem zespołu Duch.

Duch - logo (źródło: materiały prasowe zespołu)

Duch - logo (źródło: materiały prasowe zespołu)

19 listopada skromny, otoczony parkiem, umiejscowiony w cichej dzielnicy Krakowa Dwór Czeczów zamieni się w Straszny Dwór. Zespół Duch przedstawi jeden z pierwszych horrorów kina Nosferatu – symfonia grozy, wykonując na żywo swój specjalnie skomponowany soundtrack do czarno-białego niemego obrazu o wampirze, hrabim Orloku.

Oprócz instrumentalnej muzyki filmowej, Duch wykona też kilka utworów ze swojej debiutanckiej płyty, w tym singiel Czarne Koła.

Zespół Duch powstał na początku 2010 roku w Krakowie. Grupa skupiła młodych muzyków, których twórczość opiera się na gatunkach muzyki alternatywnej, głównie trip-hopie, nadając muzyce akustycznej nowy wymiar. Duch łączy w sobie klasyczne instrumentarium (instrumenty smyczkowe) z nowoczesnym mocnym brzmieniem, stylistyką i ekspresją sceniczną.

Zespół znalazł idealny sposób na pogodzenie inspiracji twórczością kompozytorów muzyki klasycznej – Arvo Pärta, Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara – z fascynacją brzmieniem i działalnością ikon współczesnej elektroniki i muzyki alternatywnej, jak Björk, Sigur Rós, Tool, Squarepusher, U.N.K.L.E., czy Massive Attack.

Patrz i Słuchaj 2011 to impreza promująca nowatorskich muzyków oraz artystów innych dziedzin współdziałających z muzykami. Oczekujemy od uczestników umiejętności kreowania nowych nurtów muzycznych oraz łączenia muzyki wykonywanej na żywo z dowolnymi formami wizualnymi, takimi jak film, wizualizacje, taniec, pantomima.

Przegląd dzieli się na część konkursową oraz na występ zaproszonych artystów. Nagrodą będzie 8 godzin w studiu nagraniowym, dostęp do sali prób, pomoc przy zrealizowaniu teledysku.

Nosferatu – symfonia grozy F.W. Murnaua z akompaniamentem zespołu Duch.
19 listopada 2011 r. godz. 20.00
Dwór Czeczów, ul. ks. J. Popiełuszki 36
Kraków

Dodaj komentarz