• 2011-11-18

IX edycja Warszawskich Targów Sztuki

Od 2 do 4 grudnia 2011 r. w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się  IX edycja Warszawskich Targów Sztuki.  Weźmie w nich udział ok. 70 wystawców z całej Polski i z zagranicy. Miłośnicy sztuki będą mogli podziwiać oraz nabyć dzieła z okresu od XVIII do XXI wieku z dziedziny malarstwa, grafiki i rzeźby, jak i perełki rzemiosła artystycznego – w tym unikatową biżuterię.

Logo Warszawskich Targów Sztuki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Logo Warszawskich Targów Sztuki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warszawskie Targi Sztuki, organizowane przez firmę Rempex Sp. z o. o., będą okazją do spotkań, wymiany doświadczeń i informacji, a przede wszystkim do zapoznania się z najnowszą ofertą galerii, antykwariatów i domów aukcyjnych z całego kraju i nie tylko. Impreza skierowana jest do kolekcjonerów, marszandów, zarządzających instytucjami kultury, muzealników i miłośników sztuki. Wagę organizowanych Targów Sztuki w Warszawie potwierdza rosnąca z roku na rok liczba gości – także z zagranicy.

Na Warszawskich Targach Sztuki zobaczymy ofertę m.in.: galerii sztuki Artemis z Krakowa, Galerii Czas z Katowic, poznańskiego Artykwariatu, Galerii Piekary i Galerii Ego, Wydawnictwa Bosz z Leska, Galerii Olimpus z Łodzi, wrocławskiej Galerii M Marii Dziedziniewicz i Galerii Platon. Są także nietypowi wystawcy jak Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który będzie promował konkurs na Pamiątkę regionu Warmii i Mazur.

Obserwując ofertę wystawców oceniam, że w ciągu 9 lat polski rynek dzieł sztuki i innych zabytkowych artystycznych przedmiotów bardzo się zmienił. Zauważyliśmy rosnące zainteresowanie kolekcjonerstwem. Klienci są bardziej wyedukowani, a ich kolekcje bardziej wyrafinowane w doborze przedmiotów i stylów historycznych.

Sądzę, że w najbliższych latach profesjonalizacja polskiego rynku dzieł sztuki będzie postępować, a na rynku pojawią się nowi kolekcjonerzy, ludzie młodzi, którzy w dużym stopniu skoncentrują się na sztuce współczesnej i właśnie w obrębie tej sztuki należy spodziewać się coraz większego zainteresowania. Rempex, organizując od dziewięciu lat Warszawskie Targi Sztuki stara się integrować środowisko galerii i domów aukcyjnych, aby poprzez wspólne działanie promować kolekcjonerstwo.

Sztuki plastyczne nie mają łatwej drogi w dotarciu do mediów i nasze wspólne działanie ma na celu przełamywanie tego stanu. Cieszy nas, że z roku na rok targi odwiedza coraz więcej osób, również takich, które przychodzą w poszukiwaniu prac konkretnych artystów i określonych przedmiotów. – mówi Piotr Lengiewicz, właściciel i Prezes Zarządu spółki Rempex.

Warszawskie Targi Sztuki na tle imprez europejskich:
Poprzez Warszawskie Targi Sztuki – Warszawa – reprezentując Europę Środkowo-Wschodnią, w 2003 roku dołączyła do zaszczytnego grona organizatorów najsłynniejszych targów sztuki odbywających się w największych miastach europejskich: Art Paris, Viennafair, Art Basel, Art Brussels, Europ’Art’Genève, Art Amsterdam, Berlin Art Fair.

Targi będą czynne  w dniach 3.12. (sobota) 11.00-19.00 i 4.12. (niedziela) 11.00-17.00

O.pl Polski Portal Kultury objął patronat medialny nad Warszawskimi Targami Sztuki

IX edycja Warszawskich Targów Sztuki
2-4 grudnia 2011 r.
Arkady Zamku Kubickiego Zamku Królewskiego
Plac Zamkowy 4
Warszawa

Dodaj komentarz