• 2011-11-17

Fanaberie Teatralne w Wałbrzychu

18 listopada 2011 roku w Wałbrzych rozpocznie się festiwal Fanaberie Teatralne, podczas którego zaprezentują się artyści m.in. z  Warszawy, Krakowa i Gdańska.. Organizatorem wydarzenia jest Teatr Dramatyczny im. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Fanaberie Teatralne (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fanaberie Teatralne (źródło: materiały prasowe organizatora)

Motto tegorocznej imprezy brzmi: Co nas jeszcze może zaskoczyć w teatrze? AKTOR. W przedstawieniach proponowanych na festiwalu aktor jest nie tylko tworzywem, przedmiotem spektaklu, ale i jego bohaterem. Program skonstruowany jest tak, by prezentował wiele odcieni sztuki aktorskiej. Zawiera zatem spektakle mistrzowskie, w których wybitni aktorzy tworzą wspaniałe role, czasem wręcz kreacje i przedstawienia, w których treścią jest sztuka aktorska.

Na deskach wyremontowanego Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu zaprezentują się artyści z warszawskiego Teatru Polonia, krakowskiego Teatru Łaźnia Nowa, łódzkiego Teatru im. Jaracza, szczecińskiego Teatru Współczesnego, opolskiego Teatru Kochanowskiego i wrocławskiego Teatru Ad Spectatores a także gospodarze. Festiwal rozpocznie już w najbliższy piątek sztuka Teatru Wybrzeże z Gdańska pt. Sprawa operacyjnego rozpoznania.

18 listopada 2011 r.
Teatr Dramatyczny im. Szaniawskiego
Wałbrzych

Dodaj komentarz