• 2011-11-17

Czeska jesień III w Centrum Sztuki WRO

20 listopada 2011 r. o godz. 12.30 wrocławskie Centrum Sztuki WRO po raz trzeci zaprasza na pokaz perełek animacji czeskiej - filmy dwójki legendarnych animatorów: pierwszej damy filmu lalkowego Hermíny Týrlovej oraz Josefa Zemana.

Koniec czarnoksiężnika Uhaluly, Hermína Týrlová (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koniec czarnoksiężnika Uhaluly, Hermína Týrlová (źródło: materiały prasowe organizatora)

Widzowie poznają też kolejne przygody podróżujących w magicznym kapeluszu królików Boba i Bobka, którzy tym razem zawitają do krainy wschodzącego słońca.

Program:
Doma je doma (Nie ma jak w domu), Ladislav Vlk 1982
Krowa uprzykrza życie eleganckiemu wodnikowi, ceniącemu sobie spokój we własnym akwenie. Nasz bohater wyrusza więc na poszukiwanie innego domu, czy spodoba mu się wśród morskich stworzeń?

O studánce s živou vodou (O studzience), Josef Zeman 1985
Przejmująca opowieść o sile miłości i oddania wobec bliskich, które pozwalają pokonywać wszelkie trudności. Jeden z najciekawszych pod względem technicznym filmów Josefa Zemana. Wiele lat przed erą animacji komputerowej zastosował reżyser technikę ekspozycji wielokrotnej oraz triki, pozwalające na stworzenie w filmie lalkowym efektów deszczu i dymu.

Bob i Bobek – W Kraju Wschodzącego Słońca (V Zemi vycházejícího slunce), Ivo Hejcman 2003
Magiczny kapelusz czarownika Pokustona sprawia, że dwaj tytułowi bohaterowie znajdują się nagle w Japonii. Mimo że bardzo starają się nawiązać życzliwy kontakt z miejscową ludnością, nie zawsze im to wychodzi. Zobaczcie dlaczego!

Pohádka na šnůře (Sznurkowa bajeczka), Hermína Týrlová 1986
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak zachowują się wasze ubrania, kiedy myślicie, że spokojnie suszą się na podwórkowym sznurku?

Konec kouzelníka Uhaluly (Koniec czarnoksiężnika Uhaluly), Hermína Týrlová 1981
Porwany przez Uhalulę chłopiec i jego przyjaciółka małpka starają się zapobiegać straszliwym klątwom rzucanym przez czarownika. Czy uda im się uratować świat przed jego złośliwościami?

Czeska jesień filmowa ze studiem Ateliéry Bonton Zlín
6 listopada 2011 r., godz. 12.30
Centrum Sztuki WRO, Widok 7
Wrocław

Dodaj komentarz