• 2011-11-17

ArchFilmFest 2011 we Wrocławiu

W dniach od 21 do 23 listopada 2011 roku w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu potrwa kolejna, czwarta już, edycja Festiwalu Filmów o Architekturze ArchFilmFest 2011.

ArchFilmFest/Jesień we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

ArchFilmFest/Jesień we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizator festiwalu, wortal Sztuka-Architektury, jak zwykle zaprezentuje zestaw dobranych tematycznie filmów poświęconych jednemu z ważnych problemów architektury i kultury współczesnej. Tym razem będzie to ilustracja rożnych aspektów współistnienia miasta i jego mieszkańców, zilustrowana hasłem Miasto i ludzie. Pokazom filmów będą towarzyszyć dyskusje zaproszonych gości i publiczności.

ArchFilmFest – Festiwal Filmów o Architekturze, jest organizowany od 2007 roku. Przez kolejne lata od maja aż do kwietnia każdego roku impreza odwiedza maksymalnie 13 miast w całej Polsce z trzydniową prezentacją ciekawych, dobranych merytorycznie filmów dokumentalnych poświęconych architekturze współczesnej.

Festiwal jest przy tym nie tylko okazją do obejrzenia dobrych filmów dokumentalnych, ale także pretekstem do dyskusji na temat najważniejszych problemów architektury współczesnej. Festiwal odwiedziło dotychczas ponad 20 tysięcy osób. Odbywa się w największych centrach kultury oraz kinach studyjnych. Imprezie patronują media ogólnopolskie i lokalne.

ArchFilmFest 2011/Jesień
21-23 listopada 2011, od godz. 20.00
Dolnośląskie Centrum Filmowe (sala Lalka), ul. Piłsudskiego 64a
Wrocław

Dodaj komentarz