• 2011-11-17

5. kosmiczne urodziny Małego Sputnika

W dniach od 19 do 20 oraz od 26 do 27 listopada 2011 r. w warszawskiej Kinotece odbędzie się 5. edycja Małego Sputnika – przeglądu filmów dla dzieci, towarzyszącego Festiwalowi Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską.

Wilk i zając (źródło: materiały prasowe organizatora Małego Sputnika)

Wilk i zając (źródło: materiały prasowe organizatora Małego Sputnika)

Już w listopadzie Mały Sputnik zabierze młodych kinomanów w kolorowy świat, pełen magii i fascynujących przygód. W tym roku dzieciaki wyruszą na pasjonującą wyprawę z dzielnym Aloszą, poznają historię Kopciuszka, zaprzyjaźnią się z Iwanem i zaczarowanym kucykiem, razem z Alicją odkryją Tajemnicę Trzeciej Planety.

Widzowie Małego Sputnika wystartują w kosmiczną podróż razem z Białą i Strzałą – najsłynniejszymi czworonogimi kosmonautami. Przekonają się także czy niezwykła przyjaźń Gerdy i Kaja przezwycięży lodowe serce Królowej Śniegu. Sekret tajemniczego złotego kluczyka odkryje przed nimi przyjazny drewniany pajacyk Buratino. Nie zabraknie również uwielbianych przez młodych widzów bajek Czeburaszek, Wilk i zając czy Miś Puszatek. Uśmiech na twarzy wywołają także zabawne, krąglutkie Kikoriki.

Najmłodszej, a zarazem najbardziej wymagającej publiczności Sputnika, oprócz bajkowych projekcji, zaproponowane zostaną również ciekawe gry, szalone zabawy oraz konkursy z nagrodami. Dzieci będą mogły wykazać się wyobraźnią, pomysłowością i talentem plastycznym.

Oprócz fascynujących podróży w magicznym świecie rosyjskich bajek na uczestników czekają:

Kino Kinoteka, Pl. Defilad 1
19 listopada i 26 listopada godz. 13.30 – Twórcze budowanie z klocków LEGO we współpracy z Bemowskim Centrum Kultury (po projekcji bajki Alicja i Tajemnica Trzeciej Planety – godz. 12.00)
20 listopada, godz. 13.45 – Kosmiczne warsztaty animacji wraz ze Sztukarnią (po projekcji bajki Biała i Strzała podbijają kosmos – godz. 12.00)
19-20 listopada i 26-27 listopada, godz. 10.00-15.00 – Zakręcona zabawa z Kręciołkiem

Kluboksięgarnia Czuły Barbarzyńca, ul.Dobra 31
20 listopada, godz. 11.00 – Czułe czytanki bajki Kasztanka Antoniego Czechowa oraz Jarmark w Soroczyńcach Mikołaja Gogola

Kawiarnia Nutka Cafe, ul. Obozowa 82A
19 listopada i 26 listopada godz. 15.00 – Мы песенку поём! – spotkania z piosenką rosyjską

Mały Sputnik
19-20 i 26-27 listopada 2011 roku
Kino Kinoteka, Plac Defilad 1
Warszawa

Dodaj komentarz