• 2011-11-16

Z Warszawskiego Festiwalu Filmowego do Oscara

Zdobywca głównej nagrody w Konkursie Krótkometrażowym na WFF znajdzie się na liście filmów, spośród których członkowie Akademii wybiorą zdobywcę Oscara® w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy.

28. Warszawski Festiwal Filmowy (źródło: materiał prasowy organizatora)

28. Warszawski Festiwal Filmowy (źródło: materiał prasowy organizatora)

Organizatorzy Warszawskiego Festiwalu Filmowego otrzymali w tej sprawie pismo, które podpisał Jon Bloom, szef Komitetu Wykonawczego ds. Filmów Krótkometrażowych i Animowanych Filmów Pełnometrażowych Amerykańskiej Akademii Filmowej (The Academy of Motion Picture Arts and Sciences).

Od lat konsekwentnie rozwijamy Warszawski Festiwal Filmowy. Staramy się przy tym być pożyteczni dla polskiego i międzynarodowego środowiska filmowego. Od wielu lat promujemy debiutantów, a Konkurs Krótkometrażowy, organizowany przez nas od roku 2008, jest kolejnym krokiem w tym kierunku.

Tegoroczne warsztaty dla polskich twórców filmów krótkometrażowych Shorts Warszawa, organizowane przy WFF i Targach CentEast, pokazały, jak wiele mogą oni skorzystać na kontaktach z doświadczonymi profesjonalistami. Myślę, że znalezienie się na tzw. liście oscarowej jeszcze bardziej zwiększy zainteresowanie WFF wśród młodych filmowców z Polski i zagranicy – mówi Stefan Laudyn, dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego

Ta znakomita wiadomość z pewnością spowoduje jeszcze większe zainteresowanie Warszawskim Festiwalem Filmowym u twórców filmów krótkometrażowych na całym świecie i pozytywnie wpłynie na poziom naszego Konkursu Krótkometrażowego. Ufam, że będzie ona także mocną zachętą dla polskich reżyserów i producentów, by światowe premiery ich dzieł odbywały się właśnie podczas WFF – dodaje Bartek Pulcyn, kurator Konkursu Krótkometrażowego na Warszawskim Festiwalu Filmowym

28. Warszawski Festiwal Filmowy
12-21 Października 2012 r.
Warszawa

Dodaj komentarz