• 2011-11-14

Polski zwiastun Attenberga

Od 25 listopada 2011 r. na ekrany polskich kin trafi laureat Grand Prix na MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu – Attenberg, w reżyserii Athiny Tsangari. Już teraz można obejrzeć zwiastun filmu.

Attenberg, reż. Athina Tsangari (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Attenberg, reż. Athina Tsangari (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Grand Prix na MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu oraz nagroda aktorska dla Ariene Labed na festiwalu w Wenecji to dwa najważniejsze wyróżnienia dla filmu Attenberg Athiny Tsangari. Współproducentem i odtwórcą jednej z głównych ról w Attenbergu jest Giorgos Lanthimos, reżyser nagrodzonego w Cannes i nominowanego do Oscara filmu Kieł (Tsangari była jego producentką). Oba filmy uchodzą za obrazy, który dokonały rewolucji we współczesnym kinie greckim.

23-letnia Marina mieszka z ojcem w typowym fabrycznym miasteczku nad morzem. Ponieważ ludzie wydają jej się dziwni i odpychający, zawsze zachowuje dystans. Woli poznawać swoje otoczenie poprzez piosenki postpunkowego zespołu Suicide, przyrodnicze dokumenty Sir Davida Attenborough oraz bardzo osobliwe lekcje wychowania seksualnego, które otrzymuje od swojej jedynej przyjaciółki Belli

Attenberg
Reż. Athina Tsangari
W kinach od 25 listopada 2011 r.

Dodaj komentarz