• 2011-11-08

Kobiety z 6. piętra od grudnia w kinach

Od 2 grudnia 2011 r. na ekranach polskich kin będzie można oglądać Kobiety z 6. Piętra Philippe’a Le Guay – francuską komedię z prawdziwie hiszpańskim temperamentem.

Kobiety z 6. piętra, reż. Philippe Le Guay (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kobiety z 6. piętra, reż. Philippe Le Guay (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Natalia Verbeke, Lola Dueñas, Berta Ojea, Nuria Sole i Concha Galán oraz muza Almodóvara, Carmen Maura: 6 hiszpańskich temperamentów we francuskiej komedii Philippe’a Le Guay pt. Kobiety z 6. Piętra, już 2 grudnia na ekranach polskich kin!

W głównej roli męskiej zobaczymy Fabrice’a Luchiniego (Żona doskonała, Niebo nad Paryżem). Jego bohater Jean-Louis był statecznym mężczyzną i ojcem rodziny dopóki nie poznał hiszpańskich pokojówek mieszkających na szóstym piętrze w jego kamienicy. Teraz odkrywa zupełnie nowy świat, który nieoczekiwanie staje się nieodłączną częścią jego życia. Niezwykle piękna Maria, wprowadza porządek w domu Jean-Louisa i chaos w jego sercu.

Reżyser, Philippe Le Guay, zwraca uwagę, że sam Luchini był zauroczony swoimi ekranowymi partnerkami.

Myślę, że nawet się nie spodziewał, co go czeka – mówi Le Guay – pewnego dnia przyszedł do biura i zobaczył sześć wpatrzonych w niego hiszpanek, niektóre z nich nie mówiły ani słowa po francusku. To było jak kwintesencja hiszpańskiego temperamentu. Od razu poczuł charakter filmu. Wywarły na nim ogromne wrażenie. Był zelektryzowany. Natychmiast zabrał się do pracydodaje Le Guay.

Ku zdziwieniu ekipy, od tego czasu, Fabrice Luchini, mając własną, osobną garderobę, większość czasu spędzał w pokoju aktorek i choć nie rozumiał hiszpańskich opowieści, doskonale bawił się w ich towarzystwie.

Kobiety z 6. Piętra.
Reż. Philippe Le Guay
W kinach od 9 grudnia 2011 r.

Dodaj komentarz