• 2011-11-08

Glasgow Piotra Subbotki nagrodzone na festiwalu w Cottbus

Nagroda Specjalna za film Glasgow trafiła do rąk Piotra Subbotki podczas zakończonego 6 listopada 2011 roku, 21. Festiwalu Filmowego w Cottbus, uznawanego za najważniejsze wydarzenie prezentujące osiągnięcia kina Europy Wschodniej na świecie.

Kadr z filmu Glasgow, reż. Piotr Subbotko (źródło: materiały prasowe Studia Munka)

Kadr z filmu Glasgow, reż. Piotr Subbotko (źródło: materiały prasowe Studia Munka)

Film jest wspólną produkcją Studia Munka, działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, i Wajda Studio. W filmie wystąpili m.in. Zygmunt Malanowicz, Rafał Garnecki i Sandra Korzeniak.

Glasgow to historia 12-letniego, wychowywanego przez samotną matkę chłopca, który wierzy, że jego ojcem jest znany piłkarz Celtic Glasgow. W czasie wakacji pracuje przy remontach mieszkań z panem Mieciem, z którym się zaprzyjaźnia. Za zarobione pieniądze chce wyjechać do Szkocji. Jednak mające miejsce wydarzenia stawiają go przed dramatycznym wyborem…

Nagroda w Cottbus to kolejne, po Festiwalach w Armenii, gdzie film otrzymał Nagrodę Złotej Moreli i Petersburgu, gdzie triumfował za Najlepszy Debiut, wyróżnienie dla krótkiego metrażu Piotra Subbotki.

Film został wyprodukowany w ramach programu 30 minut – projektu skierowanego do młodych twórców, będącego wspólną inicjatywą Studia Munka, Wajda Studio, TVP S.A. i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Glasgow
reż. Piotr Subbotko
obsada: Zygmunt Malanowicz, Rafał Garnecki i Sandra Korzeniak

Dodaj komentarz