• 2011-11-04

Polski zwiastun Wstydu

2 marca 2012 r. na ekrany polskich kin wejdzie, nagrodzony w Wenecji, Wstyd w reżyserii Steve’a McQueena. Już teraz można zobaczyć polski zwiastun filmu.

Wstyd, reż. Steve McQueen (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Wstyd, reż. Steve McQueen (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Bohaterem Wstydu jest Brandon (Michael Fassbender) trzydziestoparoletni, świetnie sytuowany mieszkaniec Nowego Jorku. Jego pozornie idealne życie skrywa jeden sekret: Brandon jest seksoholikiem. Uzależniony od internetowej pornografii nie jest w stanie zbliżyć się do kobiet w prawdziwym świecie. Kiedy wprowadza się do niego jego siostra (Carey Mulligan), mężczyźnie wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli.

Film jest prawdziwym przebojem światowych festiwali. Po nagrodach w Wenecji (dla odtwórcy głównej roli – Michaela Fassbendera oraz nagrody krytyki FIPRESCI) Wstyd zdobył właśnie rekordową ilość siedmiu nominacji do prestiżowych Moët British Independent Film Awards. Obraz Steve’a McQueena ma szansę na wygraną w kategoriach:Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser (Steve McQueen), Najlepszy Scenariusz (Abi Morgan, Steve McQueen), Najlepszy Aktor (Michael Fassbender), Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Carey Mulligan), Najlepsze Zdjęcia (Sean Bobbitt), Najlepszy Montaż (Joe Walker).

Ceremonia wręczenia nastąpi 4 grudnia w Londynie. Moët British Independent Film Awards istnieją od 1998 roku i mają na celu promowanie i wspieranie niezależnego kina brytyjskiego. Nagrody przyznaje jury złożone ze specjalistów z różnych filmowych dziedzin, a honorowego patronatu użyczyli m. in. reżyserzy Ken Loach, Mike Figgis i Michael Winterbottom, oraz aktorzy: Ewan McGregor, Helen Mirren, Samantha Morton, Michael Sheen, Tilda Swinton, David Thewlis i Ray Winstone.

Wstyd
reż. Steve McQueen
W kinach od 2 marca 2012 r.

Dodaj komentarz