• 2011-11-04

Nagroda dla Książki Edytorsko Doskonałej przyznana

Nagroda dla Książki Edytorsko Doskonałej w edycji  2010–2011 przyznana została publikacji MCK Pomarańczowa Alternatywa – happeningiem w komunizm. Konkurs na Książkę Edytorsko Doskonałą edycja 2010–2011, organizowany jest przez miesięcznik Wydawca wraz z Arctic Paper Polska.

Nagrodzona publikacja towarzyszyła wystawie pod tym samym tytułem prezentowanej w Galerii MCK od czerwca do października 2011. Autorem opracowania graficznego książki jest Kuba Sowiński. Oszczędność środków wizualnych i świeżość pomysłów w ocenie jury konkursu uznane zostały za największe walory docenionej publikacji.

Już po raz drugi publikacja MCK zyskała tytuł Książki Edytorsko Doskonałej. W roku 2006 uhonorowano nim Bibliografię zawartości publikacji Międzynarodowego Centrum Kultury 1991–2005.

Wręczenie nagrody odbyło się podczas Targów Ksiązki w Krakowie 3 listopada.

Wśród publikacji prezentowanych na Targach znajdzie się najnowszy, czwarty numer kwartalnika Herito a także wydane w ostatnim czasie katalogi wystaw: My i Oni. Zawiła historia odmienności, Pomarańczowa Alternatywa – happeningiem w komunizm oraz Polowanie na awangardę. Zakazana sztuka w Trzeciej Rzeszy.

MCK będzie dostępne na Targach Książki:
stoisko A23
ul. Centralna 41A
Kraków

Dodaj komentarz