• 2011-11-03

Filmowy portret Ewy Kuryluk w Czytelni Sztuki

6 listopada 2011 r. o godz. 17.00 w Czytelni Sztuki w Gliwicach zostanie pokazany film Na cętce źrenicy w reżyserii Andrzeja Titkowa, dokument poświęcony artystce Ewie Kuryluk.

Na cętce źrenicy, reż. Andrzej Titkow (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na cętce źrenicy, reż. Andrzej Titkow (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ewa Kuryluk, przygotowując się do retrospektywy, otwartej w warszawskiej Zachęcie w styczniu 2003, opowiada o swoim życiu i sztuce, młodości i studiach, rodzinie, przyjaciołach i istotnych wydarzeniach. Zwierza się ze swoich problemów i wyborów. Wspomina o chorobie psychicznej brata, o bólu istnienia i pracy artystycznej.

Pokaz jest jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie Ewa Kuryluk. Konik w Gliwicach, którą oglądać można w Czytelni Sztuki do 27 listopada.

Ewa Kuryluk – legendarna artystka multimedialna i komentatorka zjawisk ważnych w historii sztuki i kultury; uprawia malarstwo, fotografię i instalację. Jest autorką 23 książek: wierszy, powieści i esejów w języku polskim i angielskim, przetłumaczonych na wiele języków. Wykładała przez wiele lat na uczelniach polskich, amerykańskich i niemieckich, w tym na New York University i University of California. Od 1982 roku należy do zespołu Zeszytów Literackich, których jest współzałożycielką. Dziś czas dzieli między rodzinnym mieszkaniem w Warszawie a pracownią w Paryżu.

Na cętce źrenicy reż. Andrzej Titkow, czas projekcji: 45min.
6 listopada 2011 r.
Czytelnia Sztuki
Gliwice

Dodaj komentarz