• 2011-11-02

Maja Sikorowska i Kroke – wspólny koncert w Polkowicach

3 listopada 2011 r. o godz. 19.00  w polkowickim Kinie wystąpi Maja Sikorowska wraz z zespołem Kroke. Wydarzenie to będzie inauguracją festiwalu poświęconego kulturze greckiej.

Maja Sikorowska i zespół Kroke (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maja Sikorowska i zespół Kroke (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal W Kręgu Kultur. VI Miedziowe Spotkania z… Kulturą Grecką obfitował będzie w koncerty, wystawy, pokazy i spektakle, które przybliżą publiczności historię, obyczaje, tradycje i sztukę Grecji.

Na dobry początek – 3 listopada o godz. 19.00 w polkowickim Kinie – wystąpią:

Maja Sikorowska – krakowska wokalistka, pół Greczynka, pół Polka, córka Andrzeja Sikorowskiego (założyciela grupy Pod Budą) oraz klezmerskie trio światowej sławy – zespół Kroke.

W marcu 2011 r. ukazała się ich wspólna płyta Avra, na której znalazło się 12 piosenek zaśpiewanych po grecku, w znakomitych aranżacjach, inspirowanych muzyką klezmerską, bałkańską i orientalną. Album został doskonale przyjęty przez recenzentów,  podkreślających urzekającą atmosferę płyty, która dzięki lirycznemu, ciepłemu wokalowi Mai oraz mistrzowskim aranżacjom Kroke, przenosi słuchaczy w prawdziwe, a nie komercyjnie podrabiane greckie klimaty.

Maja Sikorowska i Kroke
W Kręgu Kultur. VI Miedziowe Spotkania z… Kulturą Grecką
Ośrodek Kultury, Kino i Galeria w Polkowicach
Rynek 26
Polkowice

Dodaj komentarz