• 2011-10-29

Premiera Służących 4 listopada

4 listopada 2011 r. na ekrany polskich kin wchodzi film Służące, uznawany przez krytyków za poważnego kandydata do Oscarów.

Służące reż. Tate Taylor (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Służące reż. Tate Taylor (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Wchodzący 4 listopada na nasze ekrany film Służące jest poważnym kandydatem do Oscarów. Jak podaje amerykańska witryna The Envelope publikująca informacje Los Angeles Times o nagrodach w show biznesie, na uznanie Akademii Filmowej mogą liczyć przede wszystkim aktorki grające w tym filmie: Viola Davis (już raz nominowana do Oscara za Wątpliwość), Octavia Spencer (Zły Mikołaj), Emma Stone (Zombieland), Bryce Dallas Howard (Spider-Man 3), Sissy Spacek (Oscar za Córkę górnika), Allison Janney (Godziny) czy wschodząca gwiazda Jessica Chastain (Dług). Film zebrał w Stanach Zjednoczonych znakomite recenzje.

Missisipi, początek lat 60. XX wieku. Skeeter (Emma Stone) właśnie skończyła studia. Marzy o karierze pisarki, nie myśli zaś ani o małżeństwie, ani o dzieciach, ku konsternacji swej matki (Allison Janney) i konserwatywnych przyjaciółek, z przebojową Hilly (Bryce Dallas Howard) na czele. Przeprowadza wywiad z Aibileen (Viola Davis), czarnoskórą służącą w jednym z najbogatszych białych domów w okolicy i zaczyna pisać książkę o bolesnych doświadczeniach czarnych służących, poruszając tym samym niebezpieczny temat tabu. Naraża nie tylko dobre imię, ale wręcz życie wielu osób.

Służące | The Help
reż. Tate Taylor
produkcja USA, 2011
W kinach od 4 listopada 2011 r.

Dodaj komentarz