• 2011-10-29

Satoko Fujii w Cafe Kulturalna

15 listopada 2011 roku o godz. 22.00 w Cafe Kulturalna w Warszawie wystąpi Satoko Fujii, której muzyka to unikalna kombinacja jazzu, tradycyjnej japońskiej i współczesnej muzyki.

Satoko Fujii (źródło: materiały prasowe)

Satoko Fujii (źródło: materiały prasowe)

Gra Satoko porównywana była do gry Cecila Taylora, Keitha Jarreta czy Dona Pullena. Jako lider i współlider w ciągu ostatnich lat wydała kilkadziesiąt płyt, zyskując miano pierwszej damy japońskiej improwizacji. Występuje solo, w duecie z mężem Natsuki Tamurą oraz w szeregu rozbudowanych składach, wliczając w to własny big band. Kwartet MA-DO, składający się z japońskich muzyków, powstał w 2008 roku.

Debiutancka płyta zespołu, zatytułowana Heat Wave, została wydana w sierpniu 2008 roku dla wytwórni Not Two Records. Nagranie ukazuje wrażliwość muzyków na barwę dźwięku, ciszę i zachodzące między nimi interakcje, a jednocześnie przekazuje doskonale wyważoną i pełną niuansów interpretację kompozycji. Mado oznacza po japońsku okno. Wybierając nazwę zespołu, Fujii chciała, by wskazywała ona otwarcie muzyki na zewnątrz i jednocześnie sygnalizowała, że cisza ma w muzyce większe znaczenie niż dźwięk.

15 listopada 2011 r., godz. 22.00
Koncert – Satoko Fujii – MA-DO (JAP)
Plac Defilad 1
Warszawa

Dodaj komentarz